Wybierając naszych przedstawicieli w radach gmin, powiatów, sejmikach wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, w rzeczywistości wyznaczamy nasz poziom życia. To gmina wyznacza wysokość podatków lokalnych, to powiaty prowadzą szkoły, szpitale i placówki kulturalne, a sejmiki wojewódzkie uchwalają plany zagospodarowania przestrzennego.

Lubimy śledzić różne próby bicia rekordu. W majowy weekend we Wrocławiu co roku gitarzyści grają kultowe „Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Oprócz radości ze wspólnej gry chodzi o to, by pobić gitarowy rekord Guinnessa. Z gitarami się udaje. Spróbujemy też z frekwencją wyborczą?

Tym materiałem kończymy publikowaną w odcinkach „Instrukcję samorządową", którą upowszechniamy w ramach projektu Krajowa Sieć Wiedzy. Robimy to wraz z fundacją Pro Publico Bono, Towarzystwem Pracy Organicznej im. Hipolita Cegielskiego i Mirosława Dzielskiego, Instytutem Prognoz i Analiz Gospodarczych, Instytutem Studiów Politycznych PAN, Związkiem Banków Polskich i Spółdzielnią Wydawniczą Czytelnik. Do zobaczenia przy urnach!

Czytaj też:

Wybory samorządowe 2018 – niezbędnik wyborcy

Ważność wyborów: kto może wnieść protest

Jak postawić krzyżyk i co z tego wynika

Wybory samorządowe 2018: Kto przywiezie karty, kto policzy głosy

Wybory samorządowe: jak prowadzić i rozliczać kampanię wyborczą

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ