Garcia to ostatnia mistrzyni WTA Finals, obecnie czwarta tenisistka świata, ale w meczu z Polką znów wiele zrobić nie mogła. Po godzinie i kilku minutach dynamicznej gry Iga wygrała z Francuzką w dwóch setach, mając w każdym secie więcej woli ataku i zdobytych gemów serwisowych rywalki.

Turniej w Dubaju to drużynowa pokazówka, ale w mocnej obsadzie, więc od strony szkoleniowej żadnych zastrzeżeń do takiego początku sezonu mieć nie można. Polska liderka rankingu WTA zagra następny mecz w środę z Anett Kontaveit (17. WTA), potem w czwartek z Aryną Sabalenką (5. WTA).

Drużyna Igi – „The Kites” po dwóch z trzech spotkań przegrywała z „The Eagles” 17:19 (liczy się suma gemów ze wszystkich spotkań). W pierwszym meczu mikst „The Kites” Holger Rune i Eugenie Bouchard przegrał z parą Nick Kyrgios i Bianca Andreescu 2:6, 3:6. Lepszych wyłoni decydujące spotkanie Felix Auger-Aliassime – Nick Kyrgios.