04:46
21.05.2024

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 818
01:37
21.05.2024

Kończymy relację

Kolejne doniesienia z Ukrainy będziemy podawali od rana.

00:45
21.05.2024

Seria eksplozji w Charkowie

Mer miasta Ihor Terehow poinformował, że nad Charkowem pojawiły się drony Shahed.

23:42
20.05.2024

Kraje NATO popierają niemiecką inicjatywę dostarczenia Ukrainie systemów obrony powietrznej 

Na spotkaniu grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy, które odbyło się w poniedziałek, kraje NATO poparły niemiecką inicjatywę dostarczenia Ukrainie sprzętu obrony powietrznej.

"Wynik spotkania grupy kontaktowej ds. Ukrainy: wielu partnerów chce wesprzeć niemiecką inicjatywę wzmocnienia ukraińskiej obrony powietrznej" - poinformowało niemieckie Ministerstwo Obrony.

23:31
20.05.2024

Holandia przekaże Ukrainie bojowe wozy piechoty YPR-765 

Holandia postanowiła w najbliższej przyszłości przekazać Ukrainie bojowe wozy piechoty YPR-765. O decyzji poinformowało holenderskie Ministerstwo Obrony. 

Do tej pory Holandia przekazała łącznie 207 bojowych wozów piechoty YPR różnych typów.

Według Ministerstwa Obrony, YPR-765 dotrą na Ukrainę tak szybko, jak to możliwe. Ich dokładna liczba nie została ujawniona.

22:57
20.05.2024

"The Economist": Rosjanie planowali częściowo okrążyć Charków 

"The Economist”, powołując się na ”wyciekłe plany wojskowe”, informuje, że Rosjanie planowali częściowo okrążyć Charków i nacierać na wschód od Zalewu Peczeniskiego.

Operacja była rzekomo zaplanowana na 15-16 maja, ale została przełożona o prawie tydzień z nieznanych powodów.

Rosjanie rzekomo "zidentyfikowali dwa kierunki" ataku po obu stronach zbiornika. Ofensywa w kierunku zachodnim miała doprowadzić wojska rosyjskie w zasięg artyleryjski Charkowa w pobliżu wsi Borszczowa.

Zostali oni jednak zatrzymane przez 92. Brygadę, która odepchnęła Rosjan 10 kilometrów od ich celu.

22:14
20.05.2024

Rosjanie wystrzelili drony w stronę południa Ukrainy

Bezzałogowce zauważono nad obwodem chersońskim. Cele prawdopodobnie znajdują się w obwodzie mikołajowskim.

21:24
20.05.2024

Zełenski potwierdza rozmowy z Zachodem o atakach na cele w Rosji

Ukraina oczekuje zgody na atakowanie rosyjskich wojsk poza granicami swojego kraju.

Czytaj więcej

Ukraina rozmawia z partnerami o atakach na terytorium Rosji. Jakie są rezultaty?
20:59
20.05.2024

Austin: Oczekujemy, że Ukraina użyje dostarczonej broni na swoim terytorium 

Stany Zjednoczone wyraziły oczekiwanie, że ukraińska armia wykorzysta dostarczoną broń do ataku na cele na swoim terytorium.

„Wall Street Journal” donosi, że Ukraina poprosiła administrację Bidena o pomoc w zidentyfikowaniu celów w Rosji, w które Kijów mógłby uderzyć własną bronią, a osobno poprosiła o zniesienie ograniczeń dotyczących użycia broni dostarczonej przez USA przeciwko celom wojskowym w Rosji.

20:12
20.05.2024

Tusk: Celem Putina jest destabilizacja państw w UE i wojna polityczna w PE

– Dzisiaj celem Putina jest nie tylko destabilizacja w państwa europejskich, ale również polityczna wojna o Parlament Europejski — powiedział w TVN24 premier Donald Tusk.

20:11
20.05.2024

Jak długo Zełenski będzie prezydentem?

Rozpoczęta w poniedziałek 20 maja 2019 roku burzliwa kadencja prezydencka Wołodymyra Zełenskiego formalnie powinna się zakończyć w poniedziałek 20 maja 2024 roku. Ale społeczeństwo ukraińskie – wielokrotnie pytane przez socjologów – jasno i wyraźnie odpowiadało, że nie chce wyborów w czasie wojny. Podobnie mówił sam prezydent.

Czytaj więcej

Andrzej Łomanowski: Zełenski zakończył kadencję. Jak długo jeszcze będzie prezydentem Ukrainy?
19:35
20.05.2024

Ukraina otrzyma drugą partię czołgów Leopard z Hiszpanii 

Hiszpańska minister obrony Margarita Robles ogłosiła, że druga partia czołgów Leopard i innej pomocy wojskowej zostanie wysłana na Ukrainę.

Hiszpanie przekażą ukraińskiej armii czołgi Leopard, amunicję 155mm i pociski do systemów Patriot.

Robles zapowiedziała również, że Hiszpania zamierza podpisać dwustronną umowę o bezpieczeństwie z Ukrainą.

18:46
20.05.2024

Puste tankowce rosyjskiej floty cieni uziemione w portach

Amerykańskie sankcje na armatorów i tankowce z rosyjską ropą unieruchomiły w portach niemal wszystkie jednostki. We Władywostoku i Nachodce nad Pacyfikiem rosyjskie tankowce cumują od miesięcy. Ich ładownie są puste.

Czytaj więcej

Rosyjskie tankowce sparaliżowane sankcjami. Stoją w portach od miesięcy
18:32
20.05.2024

Nuland uważa, że USA powinny pomóc Ukrainie uderzyć w cele wojskowe w Rosji 

W wywiadzie dla ABC News, była asystent sekretarza stanu w Departamentu Stanu USA Victoria Nuland powiedziała, że Ukraina ma prawo uderzyć w cele wojskowe w Rosji, a USA i ich sojusznicy powinni jej w tym pomóc.

Komentując ostatnie postępy sił rosyjskich w północnym regionie Charkowa, Nuland podkreśliła, że Ukraina powinna być w stanie "powstrzymać rosyjskie ataki, które są przeprowadzane z baz wewnątrz Rosji".

- Uważam, że jeśli ataki pochodzą z wnętrza Rosji, to te bazy powinny być legalnymi celami, niezależnie od tego, gdzie wystrzeliwane są pociski rakietowe lub gdzie zaopatrywane są wojska - wyjaśniła.

18:30
20.05.2024

Stany Zjednoczone w ONZ: Rosja nie może kontynuować wojny bez wsparcia Korei Północnej, Iranu i Chin 

Federacja Rosyjska nie byłaby w stanie kontynuować wojny na Ukrainie bez zewnętrznego wsparcia ze strony Korei Północnej, Iranu i Chin — powiedział Robert Wood, zastępca stałego przedstawiciela USA przy ONZ.

Wypowiedzi Rosjan, że „wojna przeciąga się z powodu pomocy dla Ukrainy, a nie z powodu jej własnej agresji”, nazwał „fałszywymi i cynicznymi”.

17:40
20.05.2024

Austria przeznaczy 5 mln euro na odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej 

Austriacki rząd przekaże 5 milionów euro na odbudowę infrastruktury energetycznej na Ukrainie - podał „Der Standard” powołując się na austriackiego urzędnika.

Przyznane środki zostaną wydane na pilnie potrzebne części zamienne, generatory i linie naprawcze — informuje dziennik.

17:35
20.05.2024

Na Ukrainie ogłoszono alarm powietrzny w związku ze startem rosyjskiego myśliwca MiG-31K

Rosyjski myśliwiec wystartował z lotniska w Sawaslejce.

16:46
20.05.2024

Sztab generalny Ukrainy: Rosjanie atakują w ośmiu kierunkach, najaktywniej w Pokrowsku 

Z informacji przekazanych przez ukraińską armię wynika, że rosyjskie wojska są najaktywniejsze w rejonie Pokrowska. Odnotowano tam 22 ataku, z czego 12 prowadzonych było do godziny 13:30.

16:22
20.05.2024

Indie wezmą udział w zbliżającym się szczycie pokojowym w Szwajcarii

Indie wezmą udział w nadchodzącym szczycie pokojowym, który odbędzie się w Szwajcarii w dniach 15-16 czerwca - zapowiedział premier Indii Narendra Modi.

- Indie będą uczestniczyć we wszystkich ważnych szczytach, które przyczyniają się do rozwoju globalnego pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju - powiedział Modi, cytowany przez The Siasat Daily.

15:56
20.05.2024

Ekspert o "Tarczy Wschód": Wojskowi od lat wspominali, że należałoby przygotowywać inżynieryjnie teren do obrony na wschodzie

Przy czym nie mówimy tu o budowie sieci bunkrów i schronów. Przede wszystkim mowa jest o przygotowaniu terenu takim jak tworzenie zapór drogowych, być może częściowe zabagnianie zalewanie terenu. Przygotowanie rowów przeciwczołgowych. Przygotowanie stałych stanowisk ogniowych. To są rzeczy, które robią takie kraje jak Korea Południowa, Izrael, Irak, Syria, a także Turcja, Indie czy Pakistan. Nie jest to nic niezwykłego, nie jest to nic nowego - mówi Jarosław Wolski z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Czytaj więcej

Czym może być "Tarcza Wschód"? Ekspert: Fortyfikacje mogą sięgać 100 km w głąb kraju
15:20
20.05.2024

Rosyjski atak na ukraińską wieś Stepnohirśk. Nie żyje jedna osoba  

Jak poinformował gubernator obwodu zaporskiego Iwan Fiodorow, w wyniku rosyjskiego ataku uszkodzonych zostało kilka domów. Jedna osoba nie żyje. Stepnohirśk leży około 5 kilometrów na północ od linii frontu i ponad 30 kilometrów na południe od Zaporoża.

15:08
20.05.2024

Dmitrij Miedwiediew: Wołodymyr Zełenski jest „uzasadnionym celem wojskowym”

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział państwowej agencji informacyjnej TASS, że prezydent Wołodymyr Zełenski jest „uzasadnionym celem wojskowym”. To nie pierwszy raz jak Miedwiediew używa agresywnego języka. W lutym Miedwiediew zagroził, że Rosja użyje broni nuklearnej przeciwko USA, Wielkiej Brytanii, Niemcom i Ukrainie, jeśli Moskwa straci kontrolę nad całym okupowanym obecnie terytorium Ukrainy.

14:48
20.05.2024

Siergiej Szojgu oferuje gotowość do pomocy Iranowi w ustaleniu przyczyn katastrofy śmigłowca, w której zginął prezydent Iranu, Ebrahim Raisi

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej wysłał depeszę z kondolencjami do sekretarza Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Iranu.  Były minister obrony Rosji zadeklarował gotowość do udzielenia Iranowi „wszelkiej niezbędnej pomocy w ustaleniu prawdziwych przyczyn katastrofy śmigłowca, którym leciał Raisi”.

14:18
20.05.2024

Premier Estonii: Kraje NATO nie powinny obawiać się wysłania instruktorów wojskowych na Ukrainę

Kaja Kallas, w rozmowie z „Financial Times” przekonuje, że pojawienie się na Ukrainie instruktorów wojskowych z państw NATO, których zadaniem byłoby szkolenie ukraińskich żołnierzy, nie stwarza groźby wciągnięcia NATO w wojnę z Rosją. Kallas zwróciła uwagę, że zachodni instruktorzy już dziś szkolą ukraińskich żołnierzy poza granicami Ukrainy.

13:39
20.05.2024

Władimir Putin rozmawiał telefonicznie z p.o. prezydentem Iranu

Kreml informuje, że Putin przekazał Mohammadowi Mochberowi kondolencje m.in. dla najwyższego przywódcy Iranu, Alego Chamanei i całego irańskiego narodu w związku ze śmiercią Ebrahima Raisiego, prezydenta Iranu, który zginął w katastrofie śmigłowca. Putin podkreślił, że Raisi był partnerem, który wniósł „bezcenny wkład w rozwój przyjaznych relacji między Rosją a Iranem”.

13:01
20.05.2024

Rosja o zestrzelonych ukraińskich dronach

 Ministerstwo Obrony Rosji podało, że w ciągu ostatniej doby rosyjska obrona powietrzna zestrzeliła 45 ukraińskich dronów oraz pocisk przeciwokrętowy Neptun. Rosjanie twierdzą, że od początku wojny zestrzelili 24,4 tys. bezzałogowców.

12:59
20.05.2024

W związku z rosyjskim ostrzałem przerwy w dostawach prądu w siedmiu obwodach Ukrainy

Ministerstwo Energetyki Ukrainy podało, że prądu nie ma m.in. niemal 48 tys. odbiorców w obwodzie donieckim i 34,3 tys. w obwodzie charkowskim oraz 27,3 tys. w obwodzie chersońskim (3 tys. w samym Chersoniu). Przerwy w dostawach prądu występują też w obwodzie sumskim, czernihowskim i mikołajowskim oraz zaporoskim. 

12:42
20.05.2024

W rejonie kropywnyckim obwodu kirowohradzkiego rozległy się eksplozje

Informacje takie przekazuje gubernator obwodu kirowohradzkiego, Andrij Rajkowicz.

12:38
20.05.2024

Rosjanie informują o postępach ofensywy w obwodzie charkowskim

Z komunikatu Ministerstwa Obrony Rosji wynika, że siły Zgrupowania Wojsk „Północ” „wdzierają się w głąb ukraińskich linii obronnych”. W ciągu ostatniej doby na charkowskim odcinku frontu, m.in. w rejonie Wołczańska, Rosjanie mieli odeprzeć dwa kontrataki sił ukraińskich. Ukraińska armia miała na tym odcinku stracić do 380 żołnierzy, osiem pojazdów, trzy haubice samobieżne i stację do walki radioelektronicznej.

11:46
20.05.2024

Okupacyjne władze obwodu ługańskiego informują o pięciu osobach rannych w ukraińskim ataku rakietowym

Stojący na czele władz okupacyjnych zajętej przez Rosjan części obwodu ługańskiego, Leonid Pasecznik poinformował, że pięć osób zostało rannych w ostrzelanej przez Ukraińców wsi w pobliżu Ługańska. Na wieś miały spaść pociski dalekiego zasięgu powietrze-ziemia SCALP-EG. Wskutek ataku w płomieniach miał stanąć budynek mieszkalny, a kilkanaście innych budynków zostało uszkodzonych.

11:40
20.05.2024

Chiny, Indie i Turcja zmniejszają import rosyjskiego węgla

Kraje UE od początku rosyjskiej wojny sprowadziły z Rosji węgiel za 3,68 mld euro, a głównymi nabywcami były: Holandia, Niemcy i Włochy

Czytaj więcej

Rosyjskie kopalnie tracą klientów. Cuda na węglowym rynku
11:24
20.05.2024

Rosjanie ostrzelali rejon dniprowski w obwodzie chersońskim

W ostrzale jedna osoba zginęła, a jedna została ranna — podał Ołeksandr Prokudin, gubernator obwodu chersońskiego.

11:07
20.05.2024

Od rana na ukraińskim froncie doszło do ok. 30 potyczek

Informacje takie podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. 19 maja na ukraińskim froncie miało dojść do 140 potyczek, Rosjanie przeprowadzili też pięć ataków rakietowych, 55 ataków powietrznych i 118 ostrzałów artyleryjskich ukraińskich pozycji i terenów zabudowanych.

10:20
20.05.2024

Władimir Putin o śmierci Ebrahima Raisiego w katastrofie śmigłowca: Wielka tragedia

Putin wysłał depeszę z kondolencjami do najwyższego przywódcy duchowego Iraju, ajatollaha Alego Chamenei. Prezydenta Raisiego Putin nazwał „wybitnym politykiem”.

10:13
20.05.2024

W walkach na Ukrainie zginął mężczyzna, który w 2018 lub 2019 roku zmienił imię i nazwisko na Feliks Dzierżyński

Współczesny Feliks Dzierżyński trafił na ukraiński front po dziewięciu dniach szkolenia.

Czytaj więcej

Feliks Dzierżyński znów nie żyje. Zginął w Ukrainie
10:11
20.05.2024

W ciągu doby Rosjanie ostrzelali siedem miejscowości w obwodzie donieckim

W ostrzale uszkodzonych zostało 45 budynków cywilnych — informuje policja z obwodu donieckiego.

09:57
20.05.2024

Tomasz Siemoniak: Realizacja "Tarczy Wschód" priorytetem rządu

Na pytanie czy mamy pieniądze na Tarczę Wschód, która ma kosztować ok. 10 mld złotych Siemoniak odparł: „Muszą te pieniądze być, bo bezpieczeństwo nie ma ceny. Są, oczywiście, że są”. Jego zdaniem „to bardzo sensowne, by na takie rzeczy wydawać”.

Czytaj więcej

Tomasz Siemoniak: Sama "Tarcza Wschód" nie odstraszy
09:48
20.05.2024

Przez 70 minut ruch samochodów na Moście Krymskim był wstrzymany

Informacje takie podaje kanał w serwisie Telegram, który monitoruje sytuację na wjazdach na most.

09:25
20.05.2024

Eksplozje w obwodzie połtawskim

W mieście Mirhorod w obwodzie połtawskim słychać wybuchy - podała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na doniesienia z mediów społecznościowych.

09:10
20.05.2024

Alarm powietrzny na Ukrainie

Na terenie całej Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny. Ostrzeżenie wydano w związku z zagrożeniem atakiem rakietowym po starcie ciężkiego myśliwca rosyjskiego MiG-31K, który może przenosić hipersoniczne pociski Kindżał.

08:59
20.05.2024

Dziś spotkanie w formacie Ramstein

W poniedziałek 20 maja odbędzie się zdalne spotkanie grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy (tzw. format Ramstein). Będzie to 22 takie spotkanie, pierwsze zostało zorganizowane w kwietniu 2022 r. W rozmowach mają wziąć udział ministrowie obrony niemal 50 państw, tematem dyskusji ma być wojna Rosji z Ukrainą i pomoc Kijowowi.

08:44
20.05.2024

Syniehubow o walkach w obwodzie charkowskim

Szef administracji obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow podał w mediach społecznościowych, że w ciągu ostatniej doby na kierunku charkowskim doszło do 11 starć bojowych, a Rosjanie próbowali przebić się przez ukraińską obronę m.in. w rejonie Wołczańska. Na kierunku kupiańskim starć było 12, Ukraińcy odparli ataki m.in. w pobliżu Iwanówki - czytamy. Syniehubow podał także, że 19 maja w obwodzie w wyniku rosyjskich ostrzałów zginęło 12 osób.

08:27
20.05.2024

Obwód ługański. Ataki Rosjan w rejonie Biłohoriwki

Ukraińska administracja obwodu ługańskiego podała w mediach społecznościowych, że ostrzał miejscowości Newśke i okolicznych wsi jest już na porządku dziennym. "Niemal codziennie jesteśmy świadkami niszczenia budynków mieszkalnych" - czytamy. Szef obwodowej administracji wojskowej obwodu ługańskiego Artem Łysohor przekazał, że Rosjanie skoncentrowali swe wysiłki ofensywne w rejonie Biłohoriwki. Dodał, że w tym rejonie wojska rosyjskie próbowały dokonać przełomu, atakując 17 razy. "Rosjanie ponieśli znaczne straty" - napisał w mediach społecznościowych Łysohor przekazując, że 53 żołnierzy rosyjskich zginęło lub odniosło rany.

08:15
20.05.2024

Ataki w obwodach połtawskim i dniepropetrowskim

W nocy wojska rosyjskie atakowały za pomocą dronów cele w obwodach połtawskim i dniepropetrowskim - podały ukraińskie władze lokalne. Administracja obwodu połtawskiego przekazała, że nie było ofiar ani zniszczeń, a bezzałogowce zostały zniszczone. Szef władz obwodu dniepropetrowskiego Serhij Łysak poinformował, że Rosjanie atakowali do późnego wieczora i od rana, także za pomocą artylerii. Według niego, ucierpiały hromady (gminy) Nikopol, Marganiec i Pokrowśke, trzy budynki zostały uszkodzone, nikt nie odniósł obrażeń.

08:00
20.05.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przypomina o minucie ciszy upamiętniającej ofiary wojny

Taką minutą ciszy Ukraińcy upamiętniają ofiary wojny codziennie o godzinie 9.

07:46
20.05.2024

W obwodzie odeskim ukraińska Straż Graniczna zatrzymała 11 osób próbujących nielegalnie wyjechać do Mołdawii

Straż Graniczna informuje o zatrzymaniu osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę z Mołdawią w rejonie wsi Starokozacze. W związku ze stanem wojennym z Ukrainy nie mogą wyjeżdżać mężczyźni w wieku poborowym.

07:34
20.05.2024

W ciągu doby Rosjanie ostrzelali 19 miejscowości w obwodzie chersońskim

Rannych w wyniku ostrzału zostało osiem osób — informuje gubernator obwodu, Ołeksandr Prokudin.

07:33
20.05.2024

W Biełgorodzie i obwodzie biełgorodzkim odwołano alarm powietrzny

O decyzji poinformowały władze stolicy regionu. Ostrzeżenie wydano w związku z zagrożeniem atakiem rakietowym.

07:25
20.05.2024

W nocy nad Ukrainą strącono 29 dronów-kamikadze

Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy poinformowało o strąceniu wszystkich dronów, którymi Rosjanie atakowali w nocy z 19 na 20 maja Ukrainę.

06:49
20.05.2024

Na Morzu Czarnym nie ma rosyjskich okrętów

Rosyjskich okrętów nie ma też na Morzu Azowskim — podaje Dowództwo Marynarki Wojennej Ukrainy.

06:43
20.05.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o stratach Rosji

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 493 690 żołnierzy, 7 590 czołgów, 14 665 pojazdów opancerzonych, 12 737 zestawów artyleryjskich, 1 076 wyrzutni rakiet, 807 zestawów przeciwlotniczych, 354 samoloty, 326 śmigłowców, 10 236 bezzałogowych statków powietrznych, 2 205 pocisków manewrujących, 27 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 17 311 pojazdów (w tym cystern), 2 079 jednostek sprzętu specjalnego.

06:38
20.05.2024

W nocy nad Rosją strącono siedem dronów

Ministerstwo Obrony Rosji informuje o strąceniu pięciu dronów nad obwodem biełgorodzkim i dwóch nad obwodem kurskim.

06:26
20.05.2024

Czeska armia chce wyposażyć niemal wszystkie jednostki wojskowe w drony

Decyzja taka ma wynikać z wniosków płynących z przebiegu działań wojennych na Ukrainie, gdzie obie strony intensywnie korzystają z dronów zarówno do prowadzenia rozpoznania, jak i do ataków na przeciwnika. 

05:41
20.05.2024

Nad obwodem kurskim zestrzelono dwa ukraińskie drony

O strąceniu dronów poinformował p.o. gubernator obwodu Aleksiej Smirnow. Drony miały zostać strącone nad rejonem obojańskim.

05:14
20.05.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje nagranie podsumowujące 816 dzień wojny

Nagranie opublikowano na profilu Sztabu na Facebooku.

04:44
20.05.2024

W ciągu doby Rosjanie 43 razy ostrzelali obwód sumski

W ostrzale ranna została jedna osoba — podaje sumska obwodowa administracja wojskowa.

04:43
20.05.2024

W nocy rosyjskie drony atakowały obwód lwowski

W obwodzie aktywna była obrona przeciwlotnicza — poinformował Maksym Kozicki, gubernator obwodu.

04:41
20.05.2024

W pobliżu Wołczańska ukraińska straż graniczna zniszczyła punkt, z którego Rosjanie kontrolowali drony wysyłane nad ukraińskie pozycje

Cel został zniszczony za pomocą drona. Nagranie z ataku opublikowane zostało na profilu Straży Granicznej Ukrainy na Facebooku.

04:38
20.05.2024

Ławrow będzie rozmawiał w Kazachstanie o "nowym porządku światowym"

Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow, uda się z wizytą do Kazachstanu, gdzie weźmie udział w spotkaniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych państw Szanghajskiej Organizacji Współpracy — poinformował rosyjski MSZ. W czasie spotkania, zaplanowanego na 20-21 maja, szefowie MSZ mają rozmawiać o „perspektywach dalszego rozwoju organizacji, a także sprawach bieżących na agendzie międzynarodowej i regionalnej”. „Dominującym tematem będzie tworzenie architektury nowego porządku światowego” - głosi komunikat rosyjskiego MSZ.  

04:36
20.05.2024

W nocy w obwodzie kurskim ogłoszono alarm powietrzny

Alarm ma związek z zagrożeniem atakiem dronów. Obronę przeciwlotniczą obwodu kurskiego postawiono w stan podwyższonej gotowości. Wcześniej podobny alarm ogłoszono w Biełgorodzkie i obwodzie biełgorodzkim. 

04:32
20.05.2024

Rosyjski Ił-76 poleciał do Iranu, by pomóc w poszukiwaniu śmigłowca, którym leciał prezydent Ebrahim Raisi

Maszyna należy do rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Na pokładzie są ratownicy z „niezbędnym wyposażeniem i sprzętem i psami", którzy mają uczestniczyć w akcji poszukiwawczej i ratunkowej po katastrofie śmigłowca, którym leciał prezydent Iranu.

04:31
20.05.2024

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 816. dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 816. dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 816. dniu wojny

PAP

04:30
20.05.2024

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 816