World Tennis League – rozgrywki czterech drużyn mieszanych – to nowy pomysł na pokazywanie w Zatoce Perskiej sław tenisa. Liga potrwa od 19 do 24 grudnia.

Wszystkie mecze odbędą się w Dubaju, na nawierzchni twardej (każda drużyna z każdą gra trzy mecze: singiel męski, singiel damski i mikst). Dwie najlepsze zmierzą się w finale. Iga podpisała kontrakt, który zobowiązuje ją do rozegrania co najmniej trzech meczów w barwach ekipy „The Kites” (obok Eugenie Bouchard, Sani Mirzy, Feliksa Auger-Alissime’a i Holgera Rune). Wiadomo, że Polka zagra 19 grudnia z Caroline Garcią z „The Eagles”, następnie 22 grudnia z Anett Kontaveit z „The Hawks” oraz dzień poźniej z Aryną Sabalenką z „The Falcons”.

Czytaj więcej

Tomasz Wiktorowski, trener Igi Świątek: Trudne chwile są i będą

Potem, być może, zmierzy się jeszcze raz w finale z inną rywalką, gdyż w Dubaju są też Bianca Andreescu, Jelena Rybakina i Paula Badosa. Gwiazdami męskich spotkań będą m.in. Novak Djoković, Grigor Dimitrow, Nick Kyrgios i Alexander Zverev. Start rozgrywek WTA i ATP nastąpi w United Cup – to także nowy turniej drużyn mieszanych z pulą nagród 15 mln dolarów. W reprezentacji Polski, prowadzonej przez Dawida Celta i Agnieszkę Radwańską, obok Igi są Hubert Hurkacz, Magda Linette, Weronika Falkowska, Alicja Rosolska, Daniel Michalski, Łukasz Kubot i Kacper Żuk.

Polska zagra od 31 grudnia do 3 stycznia w grupie z Kazachstanem i Szwajcarią w Brisbane. Każde spotkanie to dwa single i mikst. Mistrzowie grup z Brisbane, Perth i Sydney (plus czwarta ekipa z najlepszym bilansem) zagrają w finale (6–8 stycznia) w Sydney.