Strzelanie do rzutków

Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie turnieju w Cincinnati przegrała z Marią Szarapową 2:6, 3:6. To druga porażka Polki z Rosjanką w ciągu ostatnich tygodni

Publikacja: 13.08.2010 01:58

Agnieszka Radwańska

Radwańska była rozstawiona z nr 7, a Szarapowa z nr 10, ale grały tak, jakby dzieliły je lata świetlne. Polka chyba w ogóle nie wierzyła, że słońce w Ohio (było prawie 40 stopni) świeci choć trochę dla niej, a Szarapowa ani na moment nie straciła pewności, że cały ten spacer odbędzie po słonecznej stronie ulicy.

W pierwszym secie Radwańska przegrała trzy swoje gemy serwisowe z rzędu, przy stanie 1:3 oddała rywalce gema, choć serwowała i prowadziła 40:15. W tym momencie set ten praktycznie się skończył.

Początek seta drugiego na krótko dał nadzieję, że mecz może jeszcze być ciekawy. Do stanu 2:2 w oczach tenisistki z Krakowa widać było śladową wiarę w to, że zdoła odwrócić bieg wydarzeń, ale potem wszystko wróciło do normy dyktowanej przez Szarapową – były mocne ciosy Rosjanki, niepewny serwis Polki i jej strach przed returnem.

Mecz znów przypominał strzelanie do rzutków, Szarapowa podnosiła broń i zaczynała ostrzał. Nie był on zresztą przesadnie celny, wielokrotnie Rosjankę zawodziła ręka, piłki lądowały na aucie, ale Radwańska nie potrafiła tego wykorzystać, nie przycisnęła rywalki.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że najlepsza polska tenisistka ma kłopoty w starciu z przeciwniczkami grającymi mocno i szybko. Jej spryt i technika nie wystarczają, a serwis, choć lepszy niż dawniej, wciąż nie daje przewagi.

Turniej w Cincinnati (pula nagród – 2 mln dol.) stracił wczoraj dwie gwiazdy. Serbka Jelena Janković (nr 1) przegrała 6:7 (3-7), 4:6 z Akgul Amanmuradową z Uzbekistanu, a Dunka Karolina Woźniacka (nr 2) zeszła z kortu pokonana przez Francuzkę Marion Bartoli 6:4, 6:1.

Hubert Hurkacz w imponującym stylu zaczął turniej w Madrycie
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie