Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

23:01

Na tym kończymy dzisiejszą relację, kolejna już niebawem na rp.pl. Dziękujemy, że byli dziś Państwo z nami.

22:56

Jeśli wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców, w Polsce najwięcej przypadków koronawirusa potwierdzono w woj. małopolskim (2 422 na 100 tys. osób), śląskim (2 368) i opolskim (2 310). Najwięcej zgonów osób zakażonych SARS-CoV-2 odnotowano w woj. opolskim (47 na 100 tys. osób), podkarpackim (39,7) i małopolskim (39,4).

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

22:45

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica) stwierdził w rozmowie z policjantami przed Sejmem, że został pobity i potrącony przez jednego z funkcjonariuszy. Szef klubu Krzysztof Gawkowski domagał się wyjaśnienia sprawy. Wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS) powiedział, że na zapisie monitoringu nie widać żadnych ruchów, które mogłyby wskazywać na naruszenie nietykalności cielesnej Czarzastego. Na miejsce zostali wysłani policjanci Wydziału Kontroli.

22:27

Andriej Iwanow, główny niezależny specjalista ds. klinicznej diagnostyki laboratoryjnej Petersburskiej Komisji Zdrowia, ostrzegł przed samodzielnym używaniem ekspresowych testów antygenowych na Covid-19. Zwrócił uwagę, że tylko specjaliści potrafią ich poprawnie używać oraz właściwie interpretować wyniki.

22:15

Od początku epidemii w Polsce, w czterech województwach liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem przekroczyła tysiąc. W jednym województwie liczba stwierdzonych testami przypadków sARS-CoV-2 przekroczyła 100 tys.

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

21:55

Minister edukacji przekazał, że podpisał rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnej.

21:41

– Jest tak, że wszystkie te demonstracje kosztowały już życie wielu osób. Macie krew na rękach, łamiecie artykuł 165 – oświadczył w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, zwracając się w stronę ław opozycji i nawiązując do protestów, które trwają od czasu październikowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

21:11

Od jutra wszystkie szkoły publiczne w mieście Nowy Jork zostaną zamknięte. – Musimy walczyć z drugą falą COVID-19 – oświadczył burmistrz Bill de Blasio. Uczniowie mają uczyć się zdalnie.

20:51

Według danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce kwarantanną z powodu SARS-CoV-2 objęto 415 601 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 25 653.

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

20:45

W porównaniu z wtorkiem, w środę nieznacznie (o 427) wzrosła liczba osób objętych z powodu koronawirusa obowiązkiem kwarantanny.

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

20:26

Na placu Czerwonym w Moskwie mężczyzna przebrany za Dziadka Mroza protestował przeciw decyzji lokalnych władz, które z uwagi na epidemię zakazały organizowania imprez masowych, w tym związanych ze świętowaniem Nowego Roku. „Dziadek Mróz” został zatrzymany przez policję.

19:57

Według danych rządowych, dla pacjentów z SARS-CoV-2 pozostało 13 990 wolnych łóżek (38 proc. wszystkich łóżek „covidowych”).

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

19:53

Po raz czwarty w ciągu ostatnich 55 dni w Polsce odnotowano spadek liczby hospitalizowanych po zakażeniu koronawirusem.

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

19:30

W Wielkiej Brytanii testy wykazały zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 19 609 osób – wynika z danych rządowych. W ciągu ostatniej doby zmarło 529 osób, u których na przestrzeni ostatnich 28 dni stwierdzono koronawirusa. Odnosząc się do epidemii premier Boris Johnson powiedział członkom Izby Gmin, iż nie ma wątpliwości, że kraj upora się z kryzysem do wiosny.

19:22

Zaszczepienie na koronawirusa 20 proc. populacji Ameryki Łacińskiej i Karaibów będzie kosztowało ponad 2 mld dolarów. Kraje o niskich dochodach otrzymają w tym względzie pomoc – oświadczył regionalny oddział Światowej Organizajic Zdrowia (PAHO). W ramach programu COVAX do końca 2021 r. rozdysponowane mają zostać dwa miliardy dawek szczepionki na COVID-19.

19:06

Do środy w Stanach Zjednoczonych zmarło 248 898 osób zakażonych koronawirusem – wynika z obliczeń agencji Reutera.

18:54

Za brak maseczki ochronnej wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty (Lewica) wykluczył posła Konfederacji Grzegorza Brauna z posiedzenia Sejmu.

Fotorzepa, Jakub Czermiński

Fotorzepa, Jakub Czermiński

17:56

We Włoszech w ciągu ostatniej doby testy wykazały zakażenie koronawirusem u kolejnych 34 283 osób. Od wtorku zmarły 753 osoby zakażone SARS-CoV-2, a 24 169 osób uznano za ozdrowiałe.

17:40

Szef rządu stwierdził, że praworządność i jej łamanie stały się pałkami propagandowymi. Dodał, że rząd takie podejście odrzuca. Premier wymienił przykłady, jak mówił, podwójnych standardów w UE. – Gazociąg Południowy nie może powstać, a Północny – może. Włochy – 10 wyroków TSUE nie wykonanych (to dane chyba na lipiec), i co? I nic, nic się nie dzieje – mówił.

17:32

– Domagamy się tego, żeby Unia Europejska nie była unią podwójnych standardów – podkreślił Mateusz Morawiecki.

17:29

Dbając o to, żeby prawo wtórne nie było nad prawem pierwotnym (…) dbamy o to, żeby był porządek w prawie UE, żeby pewność prawa była zachowana – mówił szef rządu.

17:26

– Chciałbym przedstawić kilka zasadniczych informacji i przemyśleń dotyczących sprawy dla Polski najważniejszej, czy nas los będzie w naszych rękach, czy będzie w rękach innych – rozpoczął premier.

17:22

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wystąpienie.

17:20

Przewodniczący PO Borys Budka składa wniosek o uzupełnienie porządku obrad o informację premiera. Szef rządu ma zabrać głos „nie w ramach informacji, której nie ma w porządku obrad” – powiedziała marszałek Elżbieta Witek.

17:05

Pożar na terenie szpitala covidowego na przedmieściach Moskwy. Prawdopodobnie doszło do awarii instalacji przesyłającej tlen.

16:19

Prawie 200 osób zostało zatrzymanych w Berlinie w czasie protestu przeciwko obostrzeniom, wprowadzonym w związku z pandemią Covid-19. Po raz pierwszy od lat policja musiała użyć armatek wodnych.

16:15

Wkrótce w Sejmie premier Matusz Morawiecki ma zabrać głos w sprawie budżetu UE i negocjacji w Unii Europejskiej.

16:03

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik dotyczący edukacji zdalnej w klasach I-III szkoły podstawowej. „W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość” – pisze resort, zachęcając do zapoznania się z publikacją.

15:50

Przy uwzględnieniu liczby mieszkańców, najwięcej nowych przypadków stwierdzono w woj. dolnośląskim (544 na 100 tys. osób), opolskim (529) i śląskim (504).

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

15:46

W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięcej nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w województwach śląskim (22 759), dolnośląskim (15 773) i mazowieckim (15 265).

15:26

Z danych służb medycznych opublikowanych w środę wynika, że w Szwecji liczba zmarłych zakażonych koronawirusem wzrosła do 6 321. Najnowsze informacje mówią o 96 kolejnych zgonach – to najwyższy wzrost od trzech miesięcy. W Szwecji testy wykazały zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 4 007 osób.

14:55

Z najnowszych danych europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że w ciągu 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła 890,4 – to mniej o 0,5 niż wczoraj. Liczba zgonów w ciągu 14 dni na 100 tys. mieszkańców w Polsce wyniosła – 12,5 (wzrost o 0,3).

14:39

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że zostanie opublikowana podpisana przez prezydenta nowelizacja tzw. ustawy covidowej. Nastąpi to razem z przyjęciem jej zmiany. W obecnej formie ustawa przewiduje wypłacenie dodatku w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

14:28

Resort zdrowia Strefy Gazy poinformował o 600 zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w ciągu doby i czterech zgonach chorych na COVID-19 – to największy dobowy przyrost liczby zakażeń i zgonów zakażonych od czasu wykrycia pierwszego zakażenia koronawirusem w Strefie Gazy.

14:25

Dziennik „South China Morning Post” poinformował, ze chińska prokuratura żąda pięciu lat więzienia dla dziennikarki obywatelskiej, która relacjonowała sytuację w Wuhan na początku pandemii koronawirusa.

14:22

Państwami Europy z największą, bezwzględną liczbą zakażeń w ubiegłym tygodniu – jak podało WHO – były Włochy, Francja, Wielka Brytania, Polska i Rosja.

13:57

Szefowa KE, Ursula von der Leyen poinformowała o przeznaczeniu 35 mln euro ze środków UE dla Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, aby wspomóc szkolenie ochotników oraz sfinansować sprzęt niezbędny do tworzenia mobilnych punktów testowania pod kątem koronawirusa.

13:50

Nieobliczalne skutki pandemii dotykają także kreatorów kultury. Zamknięte teatry to nie tylko świadomość braku perspektyw rozwoju, ale beznadziejność przesycona obawą o byt. Dlatego pragnę zachęcić do innego spojrzenia na sytuację, w której się ludzie teatru obecnie znaleźli – pisze Wiesław Rozmysłowicz.

Stock Adobe

Stock Adobe

13:31

To, że mamy stabilizację na wysokim poziomie (zakażeń – red.), nie powinno być powodem do satysfakcji. Liczba zgonów jest dramatycznie duża

Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, w rozmowie z TVN24

13:23

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zezwolenie na „stosowanie w sytuacjach awaryjnych” szybkiego testu na koronawirusa, który można przeprowadzić w domu, a jego wyniki znane są po zaledwie 30 minutach.

13:07

12:57

Rząd Węgier podjął decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego do 8 lutego. W ramach obostrzeń w całym kraju obowiązuje godzina policyjna, zakaz organizacji zgromadzeń i obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych.

12:47

Szwedzkie szkoły średnie będą mogły prowadzić więcej zajęć w formie zdalnej od przyszłego tygodnia, by pomóc w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 – poinformował w środę szwedzki rząd.

Fredrik SANDBERG / TT News Agency / AFP

Fredrik SANDBERG / TT News Agency / AFP

12:29

12:14

Hiszpańska agencja ds. leków zezwoliła w środę na rozpoczęcie zaawansowanych testów szczepionki przeciw Covid-19 firmy Johnson & Johnson.

12:13

12:10

10 816 chorych na COVID-19 zmarło 17 listopada na całym świecie – informuje Reuters, powołując się na swoje wyliczenia. To największy globalny, dobowy wzrost liczby zgonów zakażonych koronawirusem od początku pandemii.

Andres Larrovere / AFP

Andres Larrovere / AFP

11:45

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie planuje wprowadzania zmian w zakresie umożliwienia dokonywania zakupów w godzinach 10-12 od poniedziałku do piątku osobom poniżej 60. roku życia

11:44

Kilka tysięcy osób uderzających w rondle i gwiżdżących w gwizdki zgromadziło się w centrum Berlina, by protestować przeciwko przyznaniu rządowi kanclerz Angeli Merkel uprawnień do wprowadzania obostrzeń na szczeblu federalnym.

ANDERSEN / AFP

ANDERSEN / AFP

11:20

Skazany na 23 lata pozbawienia wolności były potentat amerykańskiej branży filmowej Harvey Weinstein podczas pobytu w więzieniu miał uzyskać pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jego rzeczniczka nie potwierdziła tej informacji, ale podkreśliła, że jej klient jest pod „ścisłą obserwacją” lekarzy.

11:14

Hasło zostań w domu ma jeden wyjątek. Nie zostawaj w domu, gdy masz złe samopoczucie

Minister zdrowia Adam Niedzielski

11:11

10:55

W ciągu doby na Ukrainie wykryto 12 496 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – łączna liczba zakażeń koronawirusem wykrytych na Ukrainie wzrosła do 570 153. Liczba zgonów chorych na COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 256 – do poziomu 10 112.

10:51

W Rosji w ciągu doby wykryto 20 985 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – to najmniejsza dobowa liczba zakażeń od 11 listopada. W ciągu doby w Rosji zmarło 456 chorych na COVID-19.

10:49

Właścicielka jednego z rzymskich barów zdecydowała, że w jej lokalu „zabrania się rozmowy o koronawirusie”. Zdaniem kobiety klienci choć na chwilę zapomną dzięki temu o pandemii.

10:47

57 tysięcy testów na obecność koronawirusa dało 19 883 wyniki pozytywne. Oznacza to odsetek pozytywnych testów na poziomie 34,88 proc.

10:45

Średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców w Polsce z ostatnich 7 dni spadła do 57,37. Gdyby wskaźnik ten osiągnął poziom 70-75 w kraju wprowadzony zostałby reżim narodowej kwarantanny. Obecne obostrzenia wprowadzono w związku z tym, że wskaźnik ten wzrósł powyżej 50.

10:44

Średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce w ciągu ostatnich 7 dni spadła do 22001.

10:40

Marszałek Elżbieta Witek przekonuje, że premier jako premier – zgodnie z regulaminem – ma prawo zabierać głos w Sejmie w dowolnym momencie.

10:38

Nie ma takiego trybu, że premier przychodzi i wygłasza w Sejmie oświadczenie. Nie róbcie cyrku z wysokiej izby. Oczekuję informacji prezesa Rady Ministrów.

Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej

10:36

Krzysztof Paszyk z PSL złożył wniosek o przerwę i zaproszenie do Sejmu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, by ten wytłumaczył się z wtorkowych słów o poprawianiu się sytuacji epidemicznej w Polsce. Marszałek Witek nie zgodziła się na ponowne głosowanie wniosku o przerwę.

10:33

19 883 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 603 zgony chorych na COVID-19.

10:32

Robert Winnicki składa wniosek o odroczenie obrad do godziny 14, by dać premierowi Mateuszowi Morawieckiemu czas na przygotowanie do wystąpienia ws. uzależnienia przez UE wypłaty środków unijnych od kryterium praworządności. Sejm wniosek posła Konfederacji odrzucił.

10:30

Adam Szłapka z Koalicji Obywatelskiej chce uzupełnienia porządku obrad o informację o stanie bezpieczeństwa państwa odkąd wicepremierem jest Jarosław Kaczyński.

10:28

Premier będzie chciał jutro rano wystąpić w Sejmie (ws. ustawy covidowej i kwestii polskiego sprzeciwu wobec budżetu UE – red.)

Elżbieta Witek, marszałek Sejmu

10:27

214 posłów „za” przerwą, 230 „przeciw”. Wniosek odrzucony.

10:24

Łukasz Schreiber do opozycji: Wprowadziliście zmianę na poziomie Senatu, która powoduje nie tylko dewastację budżetu, ale też powoduje nieuczciwe traktowanie.

10:23

Kropiwnicki składa wniosek o dwie godziny przerwy w obradach Sejmu. – Publikujcie „ustawę covidową” i uciekajcie prędziutko – mówi.

10:21

Poseł PO Robert Kropiwnicki z wnioskiem formalnym. – To przypomina zamach stanu – mówi o niepublikowaniu przez premiera ustawy covidowej podpisanej już przez prezydenta. – To wymaga reakcji marszałka Sejmu, aby zmusić premiera do publikacji tej ustawy – mówi.

10:19

10:14

Posiedzenie Sejmu rozpoczyna się od minuty ciszy, którą posłowie uczcili zmarłego przed kilkunastoma dniami byłego posła, Jerzego Czepułkowskiego.

10:13

Elżbieta Witek otwiera posiedzenie Sejmu.

10:12

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowane w Polsce jest 22 812 osób. Od wtorku liczba pacjentów spadła o 221 (spadek o 0,96 proc.).

10:00

Liczba zajętych przez chorych na COVID-19 respiratorów wzrosła w ciągu doby o trzy, wolnych jest 712 respiratorów przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem.

9:55

9:38

W Stanach Zjednoczonych odnotowano w ciągu ostatniej doby 161 934 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Łącznie od początku epidemii potwierdzono 11 357 322 infekcji oraz 248 672 zgonów.

9:35

Po książkach, ubraniach, świeżej żywności a nawet usługach streamingowych Amazon rozpoczyna sprzedaż kolejnego ważnego towaru: leków na receptę.

9:31

W łódzkim Sądzie Rejonowym, w Wydziale Rodzinnym, na dziewięciu sędziów nieobecnych jest… dziewięciu – nie ma kto zająć się pilnymi sprawami, związanymi z dobrem nieletnich – donosi portal Onet.pl.

9:26

Poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut napisał list do prezydenta Niemiec, w którym prosi o pomoc w formie dostaw specjalistycznego sprzętu medycznego i wsparcie personelu na Śląsku.

9:05

9:04

8:58

– Myślenie o strajku, tym bardziej o strajku generalnym, jest bardzo nieroztropne – mówił o zapowiedzi pielęgniarek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Myślę, że nikt z Polaków w tej chwili nie zaakceptowałby strajku w służbie zdrowia – dodał.

8:57

Tak jest ustawiona procedura testowania w Polsce, że testujemy osoby tylko wysokoobjawowe, stąd duży odsetek pozytywnych testów

Dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego w TVN24

8:14

W środę odnotowano w Tokio rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 493 nowe przypadki. Stolica Japonii przygotowuje się do wprowadzenia najwyższego, czwartego poziomu zagrożenia epidemicznego.

8:10

Izba niższa argentyńskiego parlamentu debatuje nad ustawą, która ma nałożyć podatek majątkowy na najbogatszych Argentyńczyków, co ma przynieść ok. 3,75 mld dolarów. Środki te mają zostać przeznaczone na pomoc rodzinom najciężej dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

7:56

Ponad połowa ankietowanych zapowiedziała, że nie zamierza się szczepić przeciwko koronawirusowi, kiedy już będzie dostępna szczepionka – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

7:55

Mamy sytuację porównywalną z sytuacją wojenną, jest to kryzys poważny, z którym borykają się wszyscy

Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, były wiceminister nauki

7:38

Władze Turcji poinformowały w środę, że nowe obostrzenia przewidujące ograniczenie godzin działania restauracji i kawiarni i wprowadzające częściowy lockdown w weekendy, wejdą w życie wieczorem, 20 listopada. Do końca roku w Turcji zamknięte zostaną kina.

Adem ALTAN / AFP

Adem ALTAN / AFP

7:19

W listopadzie zmarło w Czechach już ponad 3 tysiące osób chorych na COVID-19.

6:49

W Czechach w ciągu doby wykryto 4 246 zakażeń koronawirusem – o 1 163 mniej niż dzień wcześniej.

6:24

6:06

5:45

W Niemczech w ciągu doby wykryto 17 561 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, zmarło 305 osób chorych na COVID-19.

5:23

W Korei Południowej w ciągu doby wykryto 313 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – to największy dobowy przyrost liczby zakażeń od 29 sierpnia – podała Koreańska Agencja Kontroli i Prewencji Chorób (KDCA). 245 zakażeń miało charakter lokalny – doszło do nich w granicach Korei.

5:08

Testy chińskiej, eksperymentalnej szczepionki na COVID-19, Coronavac, opracowanej przez koncern Sinovac wykazały, iż jest ona bezpieczna – czytamy w „Lancet Infectious Diseases”.

(SILVIO AVILA / AFP

(SILVIO AVILA / AFP

4:50

W stanie Australia Południowa wprowadzono sześciodniowy lockdown, który od środy obejmuje blisko 2 mln mieszkańców, by stłumić nowe ognisko koronawirusa SARS-CoV-2 w Adelajdzie, stolicy stanu.

Douglas Barber, CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, via Wikimedia Commons

Douglas Barber, CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, via Wikimedia Commons

4:31

4:29

Chcąc uniknąć izolacji, pacjenci coraz częściej odmawiają wykonania testów na koronawirusa. Niektórzy posuwają się nawet do gróźb pod adresem medyków – piszemy w „Rzeczpospolitej”.

Fotorzepa, Mateusz Adamski

Fotorzepa, Mateusz Adamski

4:27

Senatorowie są przeciwni różnicowaniu wynagrodzeń lekarzy walczących z epidemią – piszemy w „Rzeczpospolitej”.

4:23

Polski system legislacyjny stał się dysfunkcyjny. Ale nie od dziś brakuje w nim przejrzystych reguł i przewidywalności – pisze w „Rzeczpospolitej” Tomasz Pietryga nawiązując do wciąż nieopublikowanej tzw. ustawy covidowej.

4:18

Tak wyglądał dobowy przyrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce od początku epidemii.

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

4:06

Tak zmieniała się liczba hospitalizacji chorych na COVID-19 w Polsce.

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

4:05

W Polsce wykryto jak dotąd 752 940 zakażeń koronawirusem. Zmarło 10 848 chorych na COVID-19.

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

4:02

W wyniku COVID-19 zmarło na świecie 1 336 892 chorych. W USA w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło 248 555 osób, w Brazylii – 166 699, w Indiach – 130 519, w Meksyku – 98 861, w Wielkiej Brytanii – 52 839, we Włoszech – 46 464, we Francji – 46 346, w Iranie – 42 461, w Hiszpanii – 41 688, w Argentynie – 36 106, w Peru – 35 271, w Kolumbii – 34 381, w Rosji – 33 619, w RPA – 20 432.

4:00

Według danych Johns Hopkins University liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie, potwierdzonych wynikami testów, wynosi obecnie 55 554 249. Najwięcej zakażeń wykryto w USA – 11 343 509. W Indiach wykryto 8 874 290 zakażeń, w Brazylii – 5 911 758, we Francji – 2 087 183, w Rosji – 1 954 912, w Hiszpanii – 1 510 023, w Wielkiej Brytanii – 1 414 359, w Argentynie – 1 329 005, we Włoszech – 1 238 072, w Kolumbii – 1 211 128, w Meksyku – 1 009 396, w Peru – 938 268, w Niemczech – 833 732, w Iranie – 788 473, w RPA – 754 256, w Polsce – 752 940, na Ukrainie – 573 758, w Belgii – 537 871, w Chile – 533 610, w Iraku – 524 503.

Lionel BONAVENTURE / AFP

Lionel BONAVENTURE / AFP