fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rekord zakażeń w Tokio. Miastu grozi najwyższy poziom alarmu

W Tokio padł rekord zakażeń
AFP
W środę odnotowano w Tokio rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 493 nowe przypadki. Stolica Japonii przygotowuje się do wprowadzenia najwyższego, czwartego poziomu zagrożenia epidemicznego.

W ramach takiego działania władze Tokio rozważą zwrócenie się do niektórych firm o ponowne skrócenie godzin pracy - informuje dziennik "Nikkei". Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w czwartek.

Poziom zagrożenia został obniżony 10 września, po tym jak liczba nowych infekcji spadła po letnim szczycie zakażeń, który sięgał 300-400 przypadków dziennie.

Od początku listopada nowych zakażeń przybywa. W środę takich przypadków było 493, a dotychczasowy rekord (472) odnotowano 1 sierpnia.

Czwarty, najwyższy poziom zagrożenia oznacza, że "infekcja się rozprzestrzenia". Japonia nadal jest w znacznie lepszej sytuacji niż większość państw zachodnich. Od początku epidemii odnotowano tam około 121 tys. przypadków zakażeń. Zmarło 1920 osób.

Obecnie w liczącym 14 mln mieszkańców Tokio hospitalizowanych jest 1281 pacjentów z Covid-19. Miasto dysponuje 2640 łóżkami dla zakażonych koronawirusem.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA