fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ustawa "covidowa" zostanie opublikowana. Razem ze zmianami

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że zostanie opublikowana podpisana przez prezydenta nowelizacja tzw. ustawy covidowej. Nastąpi to razem z przyjęciem jej zmiany. W obecnej formie ustawa przewiduje wypłacenie dodatku w wysokości 100 proc. wynagrodzenia dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Posłowie w Sejmie przegłosowali poprawkę Senatu, która zapewniała stuprocentowy dodatek covidowy wszystkim lekarzom, a nie - jak od początku chciała partia rządząca - wyłącznie medykom skierowanym do walki z pandemią.

Ustawa została trzeciego listopada podpisana przez prezydenta, jednak do tej pory nie została opublikowana. 

Natychmiastowej publikacji w Dzienniku Ustaw domaga się Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Zagrożono, że w przeciwnym razie może dojść do strajku generalnego.

- Ta ustawa zostanie opublikowana, ale w Sejmie znajdzie się też uzupełnienie, nowelizacja tej ustawy, która naprawi ewidentny błąd popełniony przez kilku naszych posłów, którzy nie zagłosowali tak, jak ustalaliśmy w wyniku pewnego nieporozumienia - zapowiedział w środę wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Zdaniem szefa klubu PiS ustawa w obecnej formie doprowadziłaby do zrujnowania budżetu Ministerstwa Zdrowia. 

- Nie możemy do tego dopuścić i ustawa będzie opublikowana, nie ma tutaj żadnego naruszenia prawa. Natomiast będzie ona opublikowana równocześnie z przyjęciem ustawy, która ten błąd popełniony wówczas naprawia - mówił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA