Rejsy okrętami wojennymi można licytować w ramach WOŚP od 2009 roku. Po raz pierwszy w historii licytowany będzie rejs okrętem ORP Orzeł. Aukcje prowadzone są na portalu Aukcje Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy.
W ramach aukcji prowadzonych na rzecz 21. finału WOŚP Marynarka Wojenna zaoferowała - rejs okrętem ORP Orzeł (jednodniowy, dla jednej osoby), rejs okrętem transportowo-minowym (od 1 do 3 dni, dla jednej osoby) oraz szkolenie przetrwania na wodzie w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków (ok. 8 godzin dla jednej osoby).
Okręt podwodny Orzeł zanurzy się na poligonie morskim. Zwycięzca aukcji będzie mógł poznać budowę okrętu, zasady jego działania, zobaczyć jak pracuje załoga oraz obserwować sytuację nawodną przez peryskop. Marynarze zorganizują dla zwycięzcy także chrzest na "podwodniaka". Będzie on musiał napić się wody morskiej pobranej z głębokości, na którą zanurzy się okręt.
ORP Orzeł to obecnie największy polski okręt podwodny. Jego wyjątkowość polega m.in. na tym, że kadłub zewnętrzny jest pokryty specjalną powłoką typu "skóra delfina" wykonaną z tworzyw sztucznych oraz pomalowany jest czarną farbą. Zmniejsza to szanse wykrycia go przez obce stacje hydrolokacyjne i radarowe. Wyposażony jest w sześć dziobowych wyrzutni torpedowych. Może także stawiać miny morskie.
W ramach rejsu okrętem transportowo-minowym, zwycięzca aukcji pozna budowę okrętu i zadania jakie wykonuje załoga podczas działań na morzu. W skład Marynarki Wojennej wchodzi pięć okrętów transportowo-minowych: ORP Lublin, ORP Gniezno, ORP Kraków, ORP Poznań i ORP Toruń.