Policja odebrała i zdeponowała broń wraz z amunicją i pozwoleniem na broń myśliwską.
Nastąpiło to po informacji Prokuratury Rejonowej w Radomiu, że posiadaczowi przedstawiono zarzuty o wyłudzenie, wspólnie z drugim oskarżonym, kredytu z funduszy unijnych.
Czytaj także: Pozwolenie na broń: jakie warunki trzeba spełnić
Wojewódzki komendant policji w Kielcach stwierdził, że w świetle przepisów ustawy o broni i amunicji wystarczającą przesłanką odebrania broni jest sam fakt prowadzenia postępowania karnego o przestępstwa umyślne. Popełnienie przestępstwa umyślnego, chociaż niepotwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu, stwarza obawę, że posiadacz broni jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa i porządku publicznego.
W skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach posiadacz broni stwierdził, iż policja powinna szczegółowo wskazać, dlaczego tak uważa. W żaden sposób tego jednak nie sprecyzowano. Prokuratura rejonowa prowadzi postępowanie przygotowawcze od 2016 r. Skarżący przez cały czas miał dostęp do broni myśliwskiej. Uprawnienia do broni palnej ma od przeszło dziesięciu lat i przez cały ten czas nie stworzył swoim zachowaniem zagrożenia.