Pierwszy krok w stronę igrzysk. Polska pokonała Tunezję

Polacy pokonali Tunezję 3:0 w w meczu otwarcia turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Aktualizacja: 09.08.2019 19:51 Publikacja: 09.08.2019 19:28

Awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio wywalczy sobie zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku. Polacy rywalizują z Tunezją, Słowenią i Francją.

Dziś Polacy zmierzyli się w Ergo Arenie z Tunezją. Pierwszy set rozpoczął się od dość wyrównanej gry. Stan ten trwał do wyniku 12:12. Później Polacy w kilka minut dominowali i doprowadzili do prowadzenia 21:13. Set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:15.

W drugim secie trener Heynen przeprowadził dwie zmiany. W miejsce kapitana Michała Kubiaka wszedł Aleksander Śliwka, a Piotra Nowakowskiego zastąpił Mateusz Bieniek. Polacy od początku utrzymywali bezpieczną przewagę i wygrali 25:19.

Przy takim samym stanie zakończył się trzeci set. O 20.30 Francuzi zmierzą się ze Słowenią.

Jutro Polacy zmierzą się z Francją. Początek spotkania o godzinie 15.

Polska - Tunezja 25:15, 25:19, 25:19

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Paweł Zatorski (Libero) oraz Damian Wojtaszek (Libero), Mateusz Bieniek, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk

Tunezja: Mohamed Ayech, Ismail Moalla, Selim Mbareki, Hamza Nagga, Mohamed Ali Ben Othmen Miladi, Aymen Redissi, Saddem Hmissi (Libero) oraz Ben Slimene Khaled

Więcej: Onet.pl