Woś: rozdzielenie funkcji ministra i prokuratora generalnego byłoby głupotą

– Rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego jest działaniem na szkodę państwa. To najgłupsza rzecz, jaka może się teraz wydarzyć – ocenił w „Sygnałach dnia” Michał Woś, były wiceminister sprawiedliwości. Nie zgadza się, że sprawa Piebiaka to największa afera III RP.

Publikacja: 22.08.2019 09:52

Michał Wo&#347

Michał Wo&#347

Foto: Youtube

dgk

Rozdzielenia funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego domaga się opozycja w związku z aferą Piebiaka w resorcie kierowanym przez Zbigniewa Ziobrę. Twierdzi, że w przeciwnym wypadku prokurator generalny Zbigniew Ziobro będzie sędzią we własnej sprawie nadzorując postępowanie wyjaśniające rolę pracowników MS w akcji hejterskiej. Także sędziowie ze stowarzyszenia "Iustitia" podjęli wczoraj uchwałę w której postulują rozdział tych funkcji.

Michał Woś stwierdził, że jeżeli doniesienia medialne o zorganizowanej akcji  hejtowania sędziów okazałyby się prawdą, to jest to "standard nieakceptowalny".

- Ale zachowajmy proporcje, bo na razie mówimy o jednej anonimowej internautce, która przyznała się do tego, że ma problemy alkoholowe i jest pod opieką lekarza psychiatry. Na bazie tych rewelacji media ogłaszają, że to jest największa afera III RP. Zachowajmy jednak proporcje – stwierdził Michał Woś. - Po drugiej stronie mamy do czynienia z naprawdę poważnymi aferami przy budowie autostrad, z mafią VAT-owską, reprywatyzacją warszawską, która przez tak zwaną niezależną prokuraturę była zamiatana pod dywan, bo wszystkie sprawy były umarzane - przypomniał.

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że każda władza nie jest pozbawiona wad, ale miarą jakości rządzenia jest to, jak władza reaguje na błędy, czy chce je korygować. Jego zdaniem   minister Łukasz Piebiak zachował się we właściwy sposób podając się do dymisji.

- I tu można zapytać o standardy.  Sędzia, który w tym uczestniczył, został odwołany z delegacji. Pod tym względem naprawdę standard jest najwyższy. Powstaje pytanie o standard drugiej strony, która ma na listach jawną hejterkę Klaudię Jachirę – dodał.

Michał Woś uważa, że była nagonka na sędziów, którzy chcieli zmienić patologiczny system sądownictwa w Polsce.

- Cześć sędziów współpracowała w tej dużej reformie i coś pękło. Konflikt wewnątrz środowiska sędziowskiego przekroczył pewne granice i przekroczył granice nieakceptowalne i z jednej i z drugiej strony. To jest nieakceptowalne z naszej strony. Na to zgody być nie może - mówił.

Matura i egzamin ósmoklasisty
Egzamin 8-klasisty: język polski. Odpowiedzi eksperta WSiP
Matura i egzamin ósmoklasisty
Egzamin 8-klasisty: matematyka. Rozwiązania eksperta WSiP
Internet i prawo autorskie
Bruksela pozwała Polskę do TSUE. Jest szybka reakcja rządu Donalda Tuska
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Dobra osobiste
Karol Nawrocki pozwany za książkę, którą napisał jako Tadeusz Batyr