17 czerwca br. porozumienie w tej sprawie podpiszą komendant główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz Monika Sajkowska, prezes Fundacji Dzieci Niczyje, która jest przedstawicielem międzynarodowej organizacji ECPAT (End Child Prostitution Child Pornography)
Wypełnij formularz
Strona internetowa zostanie przygotowana zgodnie ze standardami stosowanymi przez wszystkich europejskich partnerów ECPAT. Znajdzie się tam opracowany w językach polskim i angielskim formularz zgłoszeniowy, przy użyciu którego internauci będą mogli przekazywać Policji, także anonimowo, informacje o swoich podejrzeniach, o sprawcach i o ofiarach.
Formularz po wypełnieniu przesyłany będzie do skrzynki e?mailowej wydziału kryminalnego właściwej komendy wojewódzkiej Policji lub komendy stołecznej, z jednoczesnym powiadomieniem Biura Służby Kryminalnej KGP. Informacje będą weryfikowane przez policjantów operacyjnie. Na stronie internetowej KGP, komend wojewódzkich i szkół Policji umieszczony zostanie link kierujący na utworzoną stronę.
Europejska sieć powiadamiania
Do realizacji programu zaangażowały się przedstawicielstwa ECPAT z Francji, Luxemburga, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Estonii, Holandii, Austrii, Rumunii, Czech i Belgii, które wspólnie tworzą europejską sieć powiadamiania o tej kategorii przestępstw, popełnianych przy wykorzystaniu Internetu. Do udziału w akcji przyłączyły się również Europol i Interpol.