26 marca 2013 r. Komisja Etyki NRA zajęła stanowisko w sprawie dopuszczalności informowania przez adwokatów o swojej działalności zawodowej na stronach internetowych.
Stwierdziła, iż jedną z naturalnych i nieuniknionych konsekwencji współczesnego rozwoju technik przekazywania i udostępniania informacji jest przyznanie adwokatowi uprawnienia do informowania o swojej działalności zawodowej na stronach internetowych, poświęconych przede wszystkim tematyce prawniczej.
Zdaniem członków Komisji, adwokat może informować o świadczonej pomocy prawnej w sposób zgodny ze Zbiorem Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu poprzez m.in. umieszczenie informacji na stronach internetowych oraz danych o tej stronie w katalogach i wyszukiwarkach (zgodnie z § 23a ust. 2, lit. f Kodeksu Etyki Adwokackiej). Publikowanie informacji o innych strefach działalności może natomiast naruszać § 23 Zbioru Zasad.
- Ważny jest jednak sposób formułowania oferowanych usług - podkreśla Komisja. - Nie może on zawierać pojęć oceniających, wyróżniających pozytywnie adwokata spośród innych podmiotów świadczących podobne usługi, w szczególności poprzez użycie słów: najlepszy, najważniejszy, specjalista.
Ponadto autorzy stanowiska podkreślają, że adwokat, informując o swojej działalności, nie może stosować narzędzi, które spowodują narzucanie się osobom bezpośrednio nieposzukującym porad adwokackich.