Tablica ta podaje przeciętną liczbę miesięcy, w których będzie pobierana nowa emerytura. Według niej np. 65-letnia osoba będzie pobierała emeryturę przez 201,7 miesiąca. Dane takie publikowane są corocznie przez prezesa GUS do 31 marca i są wspólne dla kobiet oraz mężczyzn.
Są one istotne dla tych, którzy urodzili się przed 1 stycznia 1969 r. Pod warunkiem, że zdecydowali o oszczędzaniu na starość w wybranym przez siebie otwartym funduszu emerytalnym, czyli na tzw. nową emeryturę.
Nową emeryturę dostaną wszyscy urodzeni po 31 grudnia 1968 r. Oni muszą ulokować część składki emerytalnej na indywidualnym koncie obsługiwanym przez ZUS, a część w jednym z otwartych funduszy emerytalnych (obowiązkowy podział składki między I i II filar).
Wysokość nowej emerytury będzie zależała od tego, ile zgromadzą składek na indywidualnym koncie emerytalnym w ZUS, przechodząc w stan zawodowego spoczynku. Na taką emeryturę będą mogły przejść 60-letnie kobiety i 65-letni mężczyźni. Wiek ubezpieczonego w dniu przejścia na emeryturę będzie wyrażony w latach i miesiącach. To jedyny warunek, jaki trzeba będzie spełnić. Nie ma wymogu co do stażu, jak to jest przy starych emeryturach.
Kwota zewidencjonowanych składek na koncie emerytalnym (wraz z coroczną waloryzacją i kwotą zwaloryzowanego kapitału początkowego obliczonego dla tych, którzy pracowali przed reformą) do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, od którego będzie wypłacana emerytura, to podstawa obliczenia nowej emerytury.