Jachira o zakazie handlu w niedzielę: Księża chcą, by wierni przyszli do ich zakładu

Pora, by laicki kraj, także w tej sprawie przestał słuchać księży, którzy jako jedyni chcą pracować w niedzielę - mówiła w Sejmie Klaudia Jachira, posłanka KO.

Publikacja: 28.11.2023 15:01

Klaudia Jachira

Klaudia Jachira

Foto: PAP, Andrzej Lange

W Sejmie procedowany jest 28 listopada projekt zmian w prawie, który ma przenieść niedzielę handlową z 24 grudnia, czyli dnia Wigilii na 10 grudnia.

Klaudia Jachira o rządzie PiS: Jesteście jak komuna

- Ten pana poprzedni rząd, nie ten dwutygodniowy, nie popisał się. Nie mieliście kalendarza i nie widzieliście, że 24 grudnia w tym roku przypada w niedzielę? Ja wiem, że nie jest to pomyłka na miarę elektrowni Ostrołęka i nie kosztuje nas 2 miliardy złotych pieniędzy Polek i Polaków ale zawsze jest to pewna niezręczność - mówiła posłanka KO zwracając się do premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej

Szymon Hołownia o powołaniu rządu Morawieckiego: To nie powinno się wydarzyć

- Jesteście jak komuna, która dzielnie rozwiązywała problemy, które nie były znane w innych ustrojach. Aż upadła - dodała.

Klaudia Jachira: Garstka samotnych mężczyzn chce decydować o tym, jak 38 mln obywateli ma spędzać weekend

- Natomiast, Wysoka Izbo, najwyższa pora, by o tym czy pracować, albo iść do sklepu w niedzielę decydowali sami ludzie, a nie Sejm. Pora, by laicki kraj, także w tej sprawie przestał słuchać księży, którzy jako jedyni chcą pracować w niedzielę i dlatego pragną zakazać swoim wiernym pracy, aby ci, z braku lepszego zajęcia, przyszli do ich zakładu usługowego. A w świeckim państwie to rynek, potrzeby konsumentów i autonomiczne decyzje pracowników o tym, czy chcą w niedzielę więcej zarobić, powinny decydować o tym, kiedy sklepy będą otwarte

- Nie może być tak, że 23 tys, pracowników jednej korporacji, ta garstka samotnych mężczyzn, miała decydować o tym jak 38 mln obywatelek i obywateli ma spędzać weekend - zakończyła.

W Sejmie procedowany jest 28 listopada projekt zmian w prawie, który ma przenieść niedzielę handlową z 24 grudnia, czyli dnia Wigilii na 10 grudnia.

Klaudia Jachira o rządzie PiS: Jesteście jak komuna

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Wybory samorządowe 2024. Łukasz Gibała przerwał milczenie po porażce z Aleksandrem Miszalskim w Krakowie
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Polityka
Minister zapowiada koniec CBA. Rząd Tuska chce inaczej walczyć z korupcją
Polityka
Mariusz Kamiński: To ja zawiadomiłem CBA o korupcji w MSZ
Polityka
Nagła dymisja wicewojewody lubuskiego. Odchodzi po zaledwie 13 tygodniach
Polityka
Sondaż: Jak ważne jest dla Polaków rozliczenie afer PiS? Dla części jest najważniejsze