Schreiber był pytany przez Radio Zet kiedy i komu będą przysługiwać rekompensaty za zapowiadany wzrost cen energii elektrycznej.

- Rekompensaty będą dla obywateli, którzy są w najtrudniejszej sytuacji finansowej i dla emerytów. Na razie nie mamy jeszcze projektu ustawy. Obecnie pracują nad nią Ministerstwo Klimatu oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych - wyjaśnił przedstawiciel rządu.

Nikt nie powinien być zaskoczony podwyżką cen prądu

Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów

Polityk PiS dopatrywał się przyczyn wzrostu cen za energię elektryczną w polityce klimatycznej prowadzonej przez UE.

- Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że UE narzuca wymagające cele klimatyczne. Mamy do czynienia ze wzrostem ceny za emisję tony dwutlenku węgla, z siedmiu euro w 2017 r. do 60 euro w tym roku. Dlatego nikt nie powinien być zaskoczony, ze ceny prądu w Polsce rosną. UE jest wprost odpowiedzialna za wzrost cen energii elektrycznej, to jest również cena, którą płacimy za transformację energetyczną - stwierdził polityk.

Schreiber skomentował również decyzje KRRiT o przyznaniu koncesji stacji telewizyjnej TVN na nadawanie w Polsce.

- Stała się komuś krzywda z tego powodu, telewizja nie mogła nadawać? Żadna krzywda nie stała się TVN-owi z tego powodu. Nie wiem jakie powody stały za tym, żeby rozpatrywać tę sprawę tak długo (19 miesięcy) - mówił gość Radia ZET.

Czytaj więcej

KRRiT podjęła decyzję w sprawie koncesji dla TVN24