Karol Ikonowicz

Soloch: Zakładamy, że zapora na granicy powstanie w ciągu kilku miesięcy

To jest oczywistym elementem propagandy antyrządowej - stwierdził Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w rozmowie z "Jedynką" Polskiego Radia, pytany o pojawienie się na granicy Polski z Białorusią byłych Pierwszych Dam, Jolanty Kwaśniewskiej i Anny Komorowskiej

Doradca prezydenta Dudy: Nie byłoby rezolucji PE, gdyby nie polska opozycja

Rezolucja PE nie może zmieniać zasad ustrojowych w Polsce, ani dokonywać zmian w kwestii reguł demokratycznych - podkreślił Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy, w rozmowie z "Jedynką" Polskiego Radia.

Miller: Środki europejskie muszą trafiać do Polaków z pominięciem rządu

Jeżeli pieniądze - w tak ogromnej masie - mają być przetransferowane do Polski, to muszą być kontrolowane - podkreślił Leszek Miller, były premier, eurodeputowany, w rozmowie z Radiem Plus.

Bielan: Eurokraci muszą pójść na kompromis i ustępstwa wobec Polski

KE zarzucając nam - rzekome - łamanie praworządności, musi działać zgodnie z prawem i rozporządzeniem o programie odbudowy, a teraz działa bezprawnie - mówił Adam Bielan, eurodeputowany, prezes Partii Republikańskiej, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Kraska: Około 10 listopada będzie 11 tys. zakażonych w szpitalach

Taka prognoza (trzytygodniowa - red.) pokazuje, że koło 10 listopada będzie ponad 11 tysięcy pacjentów (zakażonych koronawirusem) w naszych szpitalach, to jest bardzo niepokojące - ocenił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, w rozmowie z Radiem Plus.

Halicki: Polski rząd robi wszystko, by nie uzyskać środków z UE

Polskie KPO jest źle przygotowane i nie spełnia zasad, które są wpisane w rozporządzeniu unijnym, a ponadto kwestionuje prawo (unijne) - podkreślił Andrzej Halicki, eurodeputowany PO, w rozmowie z "Jedynką" Polskiego Radia.

Siemoniak: Polexit? Całkiem realny scenariusz, cierpliwość UE doszła do granicy

Jeżeli państwo kwestionuje orzeczenia TSUE, to de facto stawia się poza rodziną europejską - podkreślił Tomasz Siemoniak, wiceszef i poseł PO, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Minister rodziny: Czternastą emeryturę otrzyma ponad 9 milionów emerytów

Przypomnę, że jak obieraliśmy rząd, to minimalne wynagrodzenie było na poziomie 1750 zł, a dziś jest to już ponad trzy tysiące zł - mówiła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, w rozmowie z "Jedynką" Polskiego Radia.

Konieczny: Rząd przedkłada obsesje ministra Ziobry nad interes Polski

Rząd oczywiście może nie przestrzegać wyroków TSUE, ale nie może uniknąć konsekwencji - podkreślił Maciej Konieczny, poseł Lewicy, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Europoseł PiS: Polscy sędziowie oddadzą wszystko, by zachować swoje przywileje

W PE mamy do czynienia z dyktaturą większości, a Polska jest w mniejszości, bo jest rządzona przez rząd konserwatywny, co już samo w sobie jest naganne - ocenił prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS-u, w rozmowie z "Jedynką" Polskiego Radia.