Karol Ikonowicz

Wieczorek: Działania rządu ws. cen energii są spóźnione, ceny nie spadną

Firmy handlujące energią już zakontraktowały dostawy energii na rok 2023 r. i po takiej cenie na jaką się umówiły będą musiały ją sprzedawać - podkreślił Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, odnosząc się do projektów PiS-u mających na celu obniżenie cen energii elektrycznej.

Marciniak: Zmiana premiera byłaby sygnałem, że polityka PiS-u legła w gruzach

PiS nie ma jak wizerunkowo zakomunikować tego, że panuje napięcie pomiędzy wicepremierem Jackiem Sasinem i premierem Mateuszem Morawieckim - mówiła prof. Ewa Marciniak, politolog, UW, w rozmowie z Michałem Kolanką, komentując ostatnie spory w rządzie.

Kamiński: Nagroda dla Macierewicza, nie ma nic wspólnego z działalnością w KOR

Jarosław Kaczyński znów użył najświętszych symboli do ratowania politycznego wizerunku - mówił Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu (PSL-UED), w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, komentując przyznanie Antoniemu Macierewiczowi Orderu Orła Białego.

Makowski: PiS chce przełożyć wybory samorządowe, bo boi się, że przegra

Umówiliśmy się na pięcioletnią kadencję, dlatego te wybory powinny odbyć się jesienią (2023 r. - red.) - podkreślił Jarosław Makowski, szef Instytutu Obywatelskiego, w rozmowie z Michałem Kolanko, odnosząc się do pomysłu przesunięcia wyborów samorządowych.

Prof. Domański: PiS w wyborach powinien uzyskać 37-38 proc. głosów

Nic nie wskazuje na to, żeby PO była dzisiaj konkurentem dla PiS-u - mówił prof. Henryk Domański, socjolog, Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, odnosząc się do wyników ostatnich sondaży wyborczych.

Zgorzelski: Putin jest w odwrocie, dzięki Ukrainie nie może już grozić atakiem

Często groźba wykonania jakiegoś ruchu ma dużo większą siłę, niż samo jego wykonanie, co widać po 24 lutego - mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu, poseł PSL-Koalicji Polskiej, w rozmowie z Michałem Kolanką, odnosząc się do rosyjskiej agresji na Ukrainie.

Dolniak: Sądy nigdy nie będą funkcjonować dobrze w oparciu o złe prawo

Rządzący stoją w miejscu i twierdzą, że UE wtrąca się w sprawy wewnętrzne Polski - przekonywała Barbara Dolniak, posłanka Koalicji Obywatelskiej, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Flis: Przesunięcie wyborów samorządowych to ogromne koszty dla PiS-u

Manipulacje w prawe wyborczym są jak nunczako - łatwiej trafić swoją głowę, niż głowę przeciwnika - podkreślił prof. Jarosław Flis, politolog, Uniwersytet Jagielloński, w rozmowie z Michałem Kolanko, w kontekście pomysłu PiS-u by zmienić ordynację wyborczą do Sejmu.

Fogiel: Nie możemy domagać się reparacji od Rosji, ponieważ nie przegrała wojny

W kwestii Rosji nie możemy mówić o reparacjach, bo reparacje płaci pokonany. Można mówić o innych formach zadośćuczynienia - zaznaczył Radosław Fogiel, rzecznik PiS-u, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Zygmuntowski: Rząd musi robić więcej, niż uderzać "młotkiem" w stopy procentowe

Walka z inflacją musi być priorytetem, bo jest to coś co realnie uderza w portfele obywateli - mówił Jan Zygmuntowski, Polska Sieć Ekonomii, w rozmowie z Michałem Kolanką.