Karol Ikonowicz

Rzecznik PiS "zdegustowany" językiem na marszu 4 czerwca

Spot miał przede wszystkim na celu zaprezentowanie i krytykę tego rodzaju komunikatów - mówił Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z RMF FM, odnosząc się do spotu PiS-u, który miał zniechęcić wyborców do udziału w marszu 4 czerwca.

600 tys. Francuzów protestuje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

Francuskie siły lewicowe i związki zawodowe po raz 14 organizują całodzienny protest w całym kraju przeciwko reformie emerytalnej prezydenta Emmanuela Macrona. Przewiduje się, że setki tysięcy ludzi wyjdą na ulice w całej Francji.

Afganistan: Ktoś truje dzieci w wieku szkolnym, głównie dziewczęta

Podejrzewa się, że prawie 80 uczniów i uczennic szkół podstawowych, głównie dziewcząt, zostało otrutych w weekend. Uczniowie zostali przewiezieni do szpitala, w afgańskim dystrykcie Sangczarak - powiedział Mohammad Rahmani, szef Departamentu Edukacji w północnej prowincji Sar-e-Pul.

Minął już rok od katastrofy ekologicznej na Odrze

Skutki dla dotkniętych nią regionów i mieszkańców są ogromne. Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tych dramatycznych wydarzeń na przyszłość?

Djokovic wzywa do zatrzymania przemocy w Kosowie, które "jest sercem Serbii"

Novak Djokovic, serbski tenisista, po zwycięstwie w pierwszej rundzie French Open napisał na obiektywie kamery: "Kosowo jest sercem Serbii. Zatrzymajcie przemoc".

Poncyljusz o "lex Tusk": Doszło do paktu między prezydentem i Kaczyńskim

Realnym scenariuszem jest wydanie przez tę komisję decyzji, na podstawie której Donald Tusk lub Waldemar Pawlak nie będą mogli pełnić funkcji publicznych przez 10 lat - mówił Paweł Poncyljusz, poseł i wiceprzewodniczący KO, w rozmowie z Radiem Plus.

Macierewicz o marszu 4 czerwca: Pochód agentury, antypolski

Jeżeli jakaś partia odmawia uczestnictwa w pracach komisji, to znaczy, że deklaruje się po stronie rosyjskiej - mówił Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu, wiceprezes PiS, w rozmowie z TVP Info, komentując zapowiedzi polityków opozycji o odmowie współpracy z komisja ds. badania wpływów rosyjskich.

Sawicki o "lex Tusk": Duda wypisał się z grona demokratycznych prezydentów

Nowy organ ma cechy typowo sowieckie, ponieważ posiada uprawniania do oskarżania, prowadzenia procesu i wydawania wyroku, a od jej orzeczeń nie ma odwołania - mówił Marek Sawicki, były minister rolnictwa, poseł PSL, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, komentując decyzję prezydenta o podpisaniu ustawy powołującej komisję ds. badania wpływów rosyjskich.

Dziambor: Weto Andrzeja Dudy do "lex Tusk" jest realne

Ustawa o powołaniu tej komisji jest świadectwem wstydu tych, którzy ją zgłosili - mówił Artur Dziambor, lider Wolnościowców, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, komentując zgłoszony przez PiS projekt ustawy powołującej komisję weryfikacyjną ds. zbadania rosyjskich wpływów w latach 2007-2022 (potocznie określanej mianem "lex Tusk").

Dolniak: W normalnym państwie Ziobro zostałby dawno zdymisjonowany

Manipulowanie składem TK, żeby osiągać doraźne cele, jest niedopuszczalne - mówiła Barbara Dolniak, posłanka KO, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, oceniając nowy projekt PiS-u, nowelizujący ustawę o organizacji i trybie postępowania przed TK.