Karol Ikonowicz

Krzysztof Szczucki: Hołownię trzeba odwołać, nie poradził sobie z Braunem

Elżbieta Witek także kierowała Sejmem, w którym zasiadał Grzegorz Braun i nie było podobnych problemów - stwierdził prof. Krzysztof Szczucki, poseł PiS, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Jan Grabiec szefem kancelarii Donalda Tuska. To rzecznik PO i wieloletni samorządowiec

Jedno z kluczowych stanowisk w rządzie przypadnie Janowi Grabcowi, który zostanie szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To on ma się przyczynić do sprawnego działania Rady Ministrów i sukcesu swojego szefa.

Lokalnym władzom potrzebny jest powrót do samodzielności

Podczas debaty „Rzeczpospolitej" samorządowcy opowiadali nam o tym, jakie zmiany powinny zajść teraz w regionach.

Jarosław Flis: Większość wyborców chciała, żeby PiS nie rządził

PiS nieustająco kombinował i zmieniał reguły gdy – ludzie mieli już dość - stwierdził prof. Jarosław Flis, socjolog, Uniwersytet Jagielloński, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Żulczyk: Kontynuacja "Ślepnąc od świateł? Odpowiedziałem na potrzeby fanów

Zależy mi na tym, żeby pokazać, że dobro i zło idą kompletnie w poprzek podziałów, które widzimy na co dzień - mówił Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Marcin Duma: Po ośmiu latach PiS-u nastąpił rozwój społeczeństwa obywatelskiego

Fakt, że kobiety poszły do wyborów, sprawił, że opozycja jest silniejsza - mówił Marcin Duma, prezes IBRiS, w rozmowie z Marzeną Tabor-Olszewską, pytany o udział kobiet w wyborach parlamentarnych.

Bonikowska: Środki z KPO? Polska ściga się z czasem

Myślę, że nie grozi nam nieuruchomienie środków z KPO, ale w praktyce duża część tych środków może nam przepaść, bo nie zdążymy ich wydać w tak krótkim czasie - mówiła dr Małgorzata Bonikowska, Think Tank Team Europe, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, pytana o to, czy nowemu rządowi uda się odblokować środki z KPO.

Andrzej Duda zdecyduje, komu powierzyć władzę

Opozycja przygotowuje się na konsultacje z prezydentem. Po poniedziałkowym spotkaniu KO, TD i Lewicy mają przyjąć wspólne stanowisko dotyczące tworzenia nowego rządu.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie ma innego scenariusza niż wspólny rząd Trzeciej Drogi z Lewicą i KO

Wierzę, że prezydent uszanuje decyzje wyborców, którzy pierwszy raz wyrazili tak silnie swoją wolę od 1989 roku - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Opozycja przygotowuje się na konsultacje z Andrzejem Dudą w sprawie nowego rządu

Liderzy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy spotkają się w poniedziałek, by wypracować wspólne stanowisko w konsultacjach z prezydentem na temat nowego rządu.