Karol Ikonowicz

Chwedoruk: W Polsce konflikt centrum i peryferiów, jak w Ameryce Łacińskiej

Dopiero gruntowna wymiana demograficzna i całkowite zdominowanie elektoratu przez osoby urodzone po roku 1989, które były socjalizowane politycznie już w nowej rzeczywistości politycznej, będzie mogło zmienić ten podział - mówił o podziałach w polskim społeczeństwie prof. Rafał Chwedoruk, politolog, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Wieczorek: Zmiana ordynacji na rok przed wyborami to niszczenie demokracji

Nie chciałbym, żeby w Polsce były drugie Węgry, czyli żeby doszło do zmiany ordynacji wyborczej, tylko po to, żeby rządzący mogli wygrywać wybory - podkreślił Dariusz Wieczorek, sekretarz klubu Nowej Lewicy w Sejmie, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Gajewska: Adam Glapiński na stanowisku prezesa NBP-u się dla PiS-u opłaca

Pan Adam Glapiński nie jest osobą, która strzeże interesu Polaków i ich dobrobytu - mówiła Aleksandra Gajewska, posłanka PO, w rozmowie z Michałem Kolanko, oceniając kadencję obecnego prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Dolniak: Solidarna Polska i PiS w konflikcie w związku z projektem prezydenta

Nawet gdy Solidarna Polska zgadza się na likwidację Izby Dyscyplinarnej (SN), to na pewno nie zgadza się na wprowadzenie testu dotyczącego bezstronności i apolityczności sędziów - mówiła Barbara Dolniak, posłanka KO, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, w kontekście różnic w podejściu do projektu prezydenta pomiędzy PiS-em a Solidarną Polską.

Urynowicz: Wojny hamuje walkę ze smogiem w Polsce

Polski nie stać by jednoznacznie powiedzieć kiedy zrezygnuje z węgla i tak samo nie stać jej na to, żeby powiedzieć, kiedy skutecznie wyeliminuje węgiel w gospodarstwach domowych - mówił Tomasz Urynowicz, członek zarządu krajowego Porozumienia, radny sejmiku województwa małopolskiego, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Szefernaker: Ponad milion uchodźców z Ukrainy ma już PESEL

Na granicy sytuacja jest ustabilizowana, mniej więcej dwadzieścia tysięcy osób przekracza granicę polską - mówił Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA, pełnomocnik ds. uchodźców wojennych, w rozmowie z Radiem Plus, pytany o skalę migracji z Ukrainy.

Prof. Gut: Przechodzimy do endemii, kontakt z wirusem miało już 90 proc. Polaków

Nie choruje aż tyle osób, żeby trzeba było utrzymywać najwyższy poziom obostrzeń - ocenił prof. Włodzimierz Gut, mikrobiolog i wirusolog, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, w kontekście zniesienia obostrzeń sanitarnych.

Zgorzelski: Projekt prezydenta to most dla Polaków, by uzyskać środki z UE

Każda partia opozycyjna musi być gotowa na wybory, bo dają one szanse na to, żeby odsunąć od władzy źle rządzących - mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu, poseł PSL-u, w rozmowie z Radiem Plus, w kontekście ewentualnych przedterminowych wyborów.

Europoseł PiS-u: Trzeba zwiększyć składkę członkowską do UE, by pomóc uchodźcom

Mam nadzieję, że w maju zapadnie decyzja, żeby zwiększyć składkę (członkowską - red.) by w ten sposób mógł zostać stworzony fundusz pomocy Ukrainie - mówił Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS-u, w rozmowie z "Jedynką" Polskiego Radia.

Fogiel o kontrolerach lotniczych: Chcą podwyżek. Średnio zarabialiby 80 tys.

Warto podkreślić, że wszystkie postulaty dotyczące bezpieczeństwa i dyżurów zostały spełnione - bezpieczeństwem pasażerów nikt nie zamierza igrać - mówił Radosław Fogiel, poseł i wicerzecznik PiS-u, w rozmowie z "Jedynką" Polskiego Radia, komentując stan negocjacji pomiędzy rządem a kontrolerami lotów.