Karol Ikonowicz

Biedroń: Polska jest piekłem kobiet i dziewczyn

Jeżeli ktoś chce, żeby kobiety mogły decydować o swoim życiu, to powinien głosować na Lewicę - mówił Robert Biedroń, europoseł i współprzewodniczący Nowej Lewicy, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Przydacz: Putin powołał setki tysięcy, Ukraina musi mieć czym się bronić

Nie można odmówić bohaterstwa żołnierzom ukraińskim, ale muszą mieć narzędzia do obrony - podkreślił Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Flis: Konfederacja trzyma kciuki za wspólną listą opozycji

Każda z mniejszych partii, które podłączą się pod PO, straci część elektoratu, który ucieknie do partii, która pozostanie na zewnątrz - mówił prof. Jarosław Flis, socjolog, Uniwersytet Jagielloński, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, analizując sytuację partii opozycyjnych przed wyborami parlamentarnymi.

Morawska-Stanecka: Poprawki Senatu do ustawy o SN mogą przejść głosami PiS-u

Są posłowie w PiS-ie, którzy myślą już o kolejnym rozdaniu, którzy zaczynają myśleć bardziej o interesie Polski, niż własnej formacji - mówiła Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Krutul: W Europie mamy 2 tysiące czołgów Leopard 2 w czynnej służbie

Musimy unikać takich umów w przyszłości, żeby nie być uzależnionymi od producenta i móc swobodnie przekazywać broń w sytuacji, gdy pojawi się konflikt u naszych granic - podkreślił Paweł Krutul, poseł Lewicy, wiceszef komisji Obrony Narodowej, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Bielan: Prezes Kaczyński wróci do objazdu Polski wczesną wiosną

Defetyzm i poczucie, że nie mamy szans na zwycięstwo, jest irracjonalne - mówił Adam Bielan, lider Partii Republikańskiej, europoseł, w rozmowie z Michałem Kolanko, komentując ostatnie sondaże wyborcze.

Konieczny: Opozycja wykazała się brakiem konsolidacji ws. ustawy o SN

Jeżeli ustawa w obecnym kształcie jest nieakceptowalna przez opozycję, to powinno to zostać wyrażone i ogłoszone przed posiedzeniem Sejmu - mówił Wojciech Konieczny, senator PPS, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, komentując sejmowe prace nad nowelizacją ustawy o SN, która ma pozwolić na odblokowanie środków z KPO.

Kwiatkowski: PiS próbuje oszukać KE albo naprawdę jest miałki intelektualnie

Spraw dyscyplinarnych nie mogą prowadzić neosędziowie, którzy zostali powołani w wadliwej procedurze przez nominatów politycznych z nowego KRS-u- podkreślił Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Rymanowski: Kornel Morawiecki był absolutnym rekordzistą ukrywał się przez 6 lat

Dużo jest tutaj urazów z przeszłości i bardzo dużo rolę odgrywa tutaj bieżąca polityka - mówił Bogdan Rymanowski, dziennikarz, autor książki "Dorwać Morawieckiego", w rozmowie z Jackiem Niznkiewiczem, w kontekście konfliktu Morawiecki-Wałęsa.

Dziewulski: Policja przekroczyła granicę śmieszności, powstało tysiące memów

Incydent (w czasie miesięcznicy smoleńskiej - red.) przekształcił się w tysiące strasznych memów, w których sugeruje się np. że policjanci chcieli podglądać panią Kowalską w bieliźnie lub bez, albo umyć trochę okien - mówił Jerzy Dziewulski, były policjant, antyterrorysta i poseł, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.