Formularz TPR czyli obowiązek dokumentacji z zakresu cen transferowych

Do grudnia mają czas podmioty, których rok podatkowy jest równy kalendarzowemu, na wypełnienie obowiązków dokumentacyjnych z zakresu cen transferowych za rok 2019. Wykorzystają do tego nowy druk. Magdalena Marciniak, Agnieszka Iwańska

Publikacja: 30.08.2020 11:58

Formularz TPR czyli obowiązek dokumentacji z zakresu cen transferowych

Foto: Adobe Stock

Zbliża się termin (za sprawą tarczy 4.0 przełożony z września na grudzień), w którym podatnicy będą musieli po raz pierwszy zmierzyć się z formularzem TPR, aby wypełnić obowiązki dokumentacyjne z zakresu cen transferowych za rok 2019. O czym należy wiedzieć na „ostatniej prostej" i jak poradzić sobie z potencjalnymi problemami?

O tym, że formularz TPR został wprowadzony przepisami z zakresu cen transferowych, obowiązującymi od stycznia 2019 roku oraz o tym, że zastąpił on poprzednio obowiązujące sprawozdanie CIT-TP, wiedzą już wszyscy zainteresowani, czyli tzw. podmioty powiązane. Informacja o tym, że termin na przygotowanie formularza został przesunięty, również rozprzestrzeniła się szybko i została z ulgą przyjęta przez dotkniętych pandemią i próbujących ustabilizować, a często ratować swoje biznesy podatników. Jednak im bliżej do terminu przekazania formularza TPR, tym więcej pojawia się pytań dotyczących jego wypełnienia. W tym artykule podsumujemy najważniejsze informacje dotyczące nowego obowiązku i przybliżymy blaski i cienie formularza TPR.

Pozostało 93% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP