Darmowe zakwaterowanie od firmy jednak z podatkiem

Nocleg opłacony ze środków pracodawcy, to dla pracownika przychód ze stosunku pracy. Tym samym, wartość świadczenia otrzymanego przez pracownika niebędącego w podróży służbowej - ewentualnie nadwyżki ponad kwotę zwolnioną - pracodawca ma obowiązek doliczyć do jego wynagrodzenia i potrącić zaliczkę.

Publikacja: 13.12.2023 02:00

Darmowe zakwaterowanie od firmy jednak z podatkiem

Foto: Adobe Stock

W marcu 2023 r. spółka wystąpiła do fiskusa o interpretację przepisów o PIT. Wskazała, że świadczy usługi budowlane zarówno w kraju i zagranicą. Z uwagi na charakter tych usług, w szczególności na typowy czas trwania projektów budowlanych realizowanych przez skarżącą, nie dochodzi do utworzenia przez spółkę zakładu podatkowego w rozumieniu umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Firma tłumaczyła, że zatrudnia pracowników na podstawie umów o pracę, którzy są m.in. zaangażowani w realizację usług budowlanych na terytorium zagranicznym. W umowach jako miejsce pracy wskazuje się tereny budowy prowadzone przez pracodawcę w kraju oraz za granicą.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Trybunał: nabyli działkę bez zgody ministra, umowa nieważna
Praca, Emerytury i renty
Czy każdy górnik może mieć górniczą emeryturę? Ważny wyrok SN
Prawo karne
Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"
Sądy i trybunały
Czy frankowicze doczekają się uchwały Sądu Najwyższego?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona