Najem mieszkania dla pracownika bez kasy fiskalnej

Świadczenie usługi najmu lokalu mieszkalnego na rzecz pracowników i zleceniobiorców, za którą płatność jest regulowana poprzez rachunek bankowy, daje wynajmującemu prawo do zwolnienia z ewidencjonowania tej sprzedaży na kasie rejestrującej.

Publikacja: 10.07.2023 02:00

Najem mieszkania dla pracownika bez kasy fiskalnej

Foto: Adobe Stock

- Spółka (podatnik VAT czynny) zamierza rozszerzyć zakres prowadzonej działalności o usługi najmu lokali mieszkalnych osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej na ich własne cele mieszkaniowe. Usługi będą świadczone wyłącznie na rzecz pracowników i zleceniobiorców spółki. W tym celu spółka zamierza nabyć kilka mieszkań. Zgodnie z założeniem wynagrodzenie z tytułu wykonywania usług najmu lokali mieszkalnych będzie określone jednolicie – ryczałtem obejmującym wynajem oraz media. Rozliczenie ma się odbywać bezgotówkowo za pośrednictwem rachunku bankowego, poprzez potrącenie wartości wykonanej usługi z wynagrodzenia należnego pracownika/zleceniobiorcy z tytułu umowy o pracę/umowy zlecenia, po uprzednim wyrażeniu zgody na takie potrącenie przy przelewie należności na rachunek bankowy pracownika/zleceniobiorcy. Spółka obecnie nie posiada kasy rejestrującej. Spółka nie wykonuje czynności wymienionych w § 4 ust. 1 rozporządzenia ministra finansów z 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Pozostało 82% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Sąd Najwyższy: zasiedzenie działki za miedzą nie dla każdego sąsiada
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Zdrowie
Jak uzyskać pieniądze za błędy medyczne. Odpowiadamy na pytania
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Za granicą
Wakacje 2024 z biurem podróży. Jakie mam prawa podczas wyjazdu wakacyjnego?
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą