Usługi parkingowe nie zawsze z kasą fiskalną

Jeżeli właściciel parkingu do tej pory stosował urządzenia starego typu, które pobierały płatność w bilonie i banknotach, to po wprowadzeniu terminali przyjmujących należność elektronicznie nadal będzie musiał ewidencjonować sprzedaż na kasie rejestrującej.

Publikacja: 29.05.2023 02:00

Usługi parkingowe nie zawsze z kasą fiskalną

Foto: Adobe Stock

- Nasza firma świadczy usługi parkingowe. Sprzedaż realizowana jest zarówno na rzecz firm, jak i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W tym ostatnim przypadku sprzedaż dokumentowana jest paragonami fiskalnymi wydawanymi w chwili sprzedaży. Chcemy zautomatyzować świadczone usługi i wprowadzić nowoczesne terminale wjazdowe/wyjazdowe. Wjeżdżając, klient pobierze wydruk, który zostanie zeskanowany przy wyjeździe. Płatność za parking będzie odbywała się przy wyjeździe zbliżeniowo (za pomocą karty, blika lub w tożsamy sposób). Dzięki temu cały proces świadczonej usługi będzie przebiegał bezobsługowo z naszej strony. Obsługa będzie szybka, a klient nie będzie musiał wysiadać z samochodu, aby iść w inne miejsce po paragon fiskalny. Zastanawia nas jednak pewna kwestia. Czy dzięki płatnościom online możemy zrezygnować z kasy rejestrującej? – pyta czytelnik.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Co można wybudować bez pozwolenia na własnej posesji? Garaż? A może oczko wodne?
Sądy i trybunały
Seria wyroków kopiuj-wklej. W tle batalia o koncesję dla aptek
Sądy i trybunały
Nowy dyrektor KSSiP: do sądów rzadko przychodzą intelektualiści czy prawnicy
Podatki
Uparty obdarowany zapłaci podatek, bo nie chciał pokazać wydruku z konta
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Prawo drogowe
Koniec z parkowaniem na chodnikach? Jest propozycja zmiany prawa
Prawo rodzinne
Rozwód u notariusza lub przed urzędnikiem USC. Resort Bodnara ma śmiały plan