Korekta rentowności w strefie wpływa na rozliczenie CIT

Korekty cen transferowych dokonane w związku z działalnością strefową powodują zwiększenie lub zmniejszenie przychodów z działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, podlegających zwolnieniu z podatku dochodowego .

Publikacja: 02.10.2022 12:53

Korekta rentowności w strefie wpływa na rozliczenie CIT

Foto: Adobe Stock

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 6 czerwca 2022 r. (0111-KDIB1-3.4010.144.2022.2.IM).

Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej złożyła polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: spółka, wnioskodawca) prowadząca działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. W ramach działalności gospodarczej na terenie SSE spółka zajmuje się produkcją wyrobów drewnianej architektury ogrodowej. Wyroby te sprzedaje podmiotowi powiązanemu, będącemu dystrybutorem na rynku brytyjskim (dalej jako: A Ltd). Strony zawarły umowę dotyczącą dystrybucji wyrobów gotowych (dalej: umowa), zgodnie z którą A Ltd działa na rynku brytyjskim jako dystrybutor wyrobów gotowych, natomiast spółka pełni rolę producenta tych wyrobów. Strony umowy działają według modelu, gdzie spółka jest podmiotem o rozwiniętych funkcjach i ponoszącym znaczne ryzyko gospodarcze, w tym ryzyko rynkowe, podczas gdy A Ltd pełni rolę dystrybutora o ograniczonym ryzyku.

Pozostało 88% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Co można wybudować bez pozwolenia na własnej posesji? Garaż? A może oczko wodne?
Zawody prawnicze
Prokuratorzy zaniepokojeni poleceniem prokuratora krajowego ws. Andrija K.
Zawody prawnicze
Nieoczekiwana zmiana miejsc na podium rankingu kancelarii prawniczych
Prawo dla Ciebie
Trybunał: ustawa przyjęta bez Kamińskiego i Wąsika jest niezgodna z konstytucją
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Sądy i trybunały
Andrzej Duda powołał Mikołaja Pawlaka na sędziego
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży