Czaczkowska: Wojtyła broni Faustyny

Były dwa główne powody wydania przez Święte Oficjum dekretu zakazującego nowego kultu. Na pierwszy złożyło się między innymi rozpowszechnianie wyrwanych z kontekstu albo niedokładnych fragmentów „Dzienniczka" siostry Faustyny, drugim zaś było – co może dziś szokować – stanowisko większości polskich hierarchów.

Aktualizacja: 03.01.2016 23:36 Publikacja: 30.12.2015 14:21

28 września 1958 roku, katedra na Wawelu. Karol Wojtyła (w środku) został wyświęcony na biskupa. Wsp

28 września 1958 roku, katedra na Wawelu. Karol Wojtyła (w środku) został wyświęcony na biskupa. Współkonsekrowanymi byli biskupi Franciszek Jop ( z lewej) i Bolesław Kominek (z prawej). Święceń udzielał metropolita krakowski i lwowski abp Eugeniusz Baziak

Foto: EAST NEWS

Karol Wojtyła, obdarzony szczególnym rodzajem wrażliwości duchowej, nie miał wątpliwości, jak pokazują następne wydarzenia, co do prawdziwości objawień siostry Faustyny i szczególnej aktualności przesłania o Bożym Miłosierdziu. Dlatego również po wojnie jako młody ksiądz wracał do kaplicy w Łagiewnikach. Kronika sióstr odnotowuje, że ksiądz Wojtyła kilkakrotnie głosił kazanie w trzecią niedzielę miesiąca w czasie mszy świętej i nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia.

Pozostało 96% artykułu

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Zanim nadeszło Zmartwychwstanie
Plus Minus
Bogaci Żydzi do wymiany
Plus Minus
Robert Kwiatkowski: Lewica zdradziła wyborców i członków partii
Plus Minus
Jan Maciejewski: Moje pierwsze ludobójstwo
Plus Minus
Ona i on. Inne geografie. Inne historie