Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.07.2025 11:58 Publikacja: 13.01.2023 17:00
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski
Foto: PAP/Leszek Szymański
Kiedy Maciej Świrski doradzał władzy bojkotowanie prywatnego medium i namawiał ją do ostentacyjnego łamania przy tym prawa prasowego („Organy państwowe są obowiązane do udzielenia odpowiedzi na przekazaną im krytykę̨prasową bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca. Nie wolno utrudniać prasie zbierania materiałów krytycznych ani w inny sposób tłumić krytyki”) był jeszcze „tylko” – z nadania tejże władzy – członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. To pewnie za taką właśnie postawę władza niedawno dowartościowała swojego wiernego żołnierza kolejnym prestiżowym stanowiskiem i postawiła go na czele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. I wtedy zrobiło się trochę mniej śmiesznie, bo o ile jako członek organu nadzorczego PAP Świrski nie miał praktycznie żadnego wpływu na media, o tyle już jako szef KRRiT może prawie wszystko. Szybko pokazał, że władza nie pożałuje oddelegowania go na odcinek regulowania rynku medialnego, bo Świrski nie zamierza się oglądać na inne względy niż interes partii wzbogacony o własne obsesje. I właśnie z urzędu realizuje dziś swoje niedawne twitterowe wezwanie „Precz z TVN!”, uruchamiając procedurę mającą ustalić, czy stacja, publikując niewygodne dla Antoniego Macierewicza materiały, nie naruszyła polskiej racji stanu i bezpieczeństwa publicznego. Z tego miejsca już tylko krok do zarzutów o łamanie warunków koncesji.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy brutalność i kaprysy amerykańskiego prezydenta to na pewno największe zagrożenie dla Europy?
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas