Katarzyna Sadło

Kataryna: Klauzula sumienia. Na czym naprawdę polega problem?

Donald Tusk: „Mamy dzisiaj w Polsce sytuację, w której w tak oczywistym przypadku ludzie boją się podjąć odpowiednią decyzję. Po tragedii w Pszczynie, gdy zmarła matka przed urodzeniem, mówiliśmy, że tak nie może być, że ciąże w Polsce prowadzi prokurator, polityk partii rządzącej czy ksiądz. Od prowadzenia ciąży jest przyszła matka, lekarz i najbliższa rodzina”.

Kataryna: Prostytucja, praca marzeń

Ola, prostytutka: „Za poranny, 15-minutowy seks i cały dzień w Energylandii dostałam 6000 zł. Zrywał dla mnie czereśnie… Pierścionek mi przyniósł…”.

Kataryna: Pierwszy Cenzor Rzeczypospolitej

Maciej Świrski: „Nie ma co narzekać i biadolić na TVN, tylko go bojkotować. Niech politycy PiS tam nie chodzą, niech prezydent i premier nie odpowiadają na pytania TVN, niech TVN nie dostaje zaproszeń... I to nie jest utrudnianie pracy dziennikarzy, tylko wybór prawdy. Precz z #FakeNewsMedia”.

Kataryna: Nagroda Hieny Roku

Mateusz Morawiecki: „Medialny atak na rodzinę Pani Premier Beaty Szydło to bezpardonowa próba podeptania godności drugiego człowieka. Takie nagonki powinny spotkać się z bezwzględnym i powszechnym napiętnowaniem. Także ze strony środowiska dziennikarskiego”.

Kataryna: Koniec Solidarnej Polski i inne marzenia

Podobno optymista to ktoś, kto wierzy, że gorzej być nie może. Więc trochę wbrew własnej naturze, myśląc o nadchodzącym roku, jestem umiarkowaną optymistką. Bo ten mijający trudno będzie przebić.

Kataryna: 20 lat po aferze Rywina wciąż niewiele o niej wiemy

Jej negatywni bohaterowie nadal są prominentnymi politykami, a to co wtedy wydawało się największą aferą korupcyjną jest już tylko wspomnieniem po operacji polityczno-medialnej, która chyba bardziej skompromitowała środowisko medialne niż polityczne.

Kataryna: Wolność słowa z pozycji władzy

Rafał Bochenek: „Mówią o wolności słowa, konstytucji, a to orzeczenie najlepiej dowodzi, że to oni ją łamią, pozbawiając ludzi, którzy mają odmienne poglądy, prawa do wolności słowa, które jest fundamentem demokracji”.

Kataryna: I komu to przeszkadzało?

Tomasz Lis: „W Polsce media nie kontrolują władzy, to władza na różne sposoby kontroluje większość mediów albo przynajmniej na nie wpływa. Istnieje atrapa wolnych mediów. Kontrola władzy przez media jest iluzoryczna. Wpływ władzy na media jest faktyczny".

Kataryna: Kompromis do odkręcenia

Mateusz Morawiecki: „Konsultowaliśmy oczywiście zapisy tej ustawy z konstytucjonalistami, ale jest tylko jedna jedyna instytucja w Polsce, która jest w stanie określić pełną zgodność z konstytucją, i to jest TK. Jeżeli będzie taka wola podmiotów uprawnionych, to każdy oczywiście może skierować do TK wniosek”.

Kataryna: Waga zniewagi

Jacek Dubois: „Dziś piękny poranek. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan, w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła”.