Katarzyna Sadło

Kataryna: Prof. Środa, czyli na końcu zawsze patriarchat

Magdalena Środa: „Jeśli zapytacie, dlaczego nasza polityka jest tak narcystyczna, nieskuteczna i niemoralna, to powiem – patriarchalizm. Nawet jeśli zapytacie, dlaczego, do cholery, tak podejrzana postać jak Macierewicz dostaje wbrew prawu ordery, to powiem, że dla patriarchalizmu prawem jest on sam, a poza tym, że nie ma to jak solidarność patriarchatu u władzy”.

Kataryna: Jacka Kurskiego życie po dymisji

Dupiak na miejsce Bartkowiaka, Czajkowski z wydziału na wydział, Kubiak z wydziału na redakcję, Stefaniak z Paxu do śmaksu, a Maliniak w maliny…

Kataryna: Wyplute przez system

Agnieszka Szpila: „Bez pisania nie przeżyję. Bez ucieczki w ten świat zażyję wszystkie psychotropy córek dostępne w domu, bo nie umiem bez tego żyć. Bo to państwo nie pomaga mi w niczym. Nie daje żadnej nadziei na przyszłość. Bez systemowego wsparcia na dłuższą metę nie dam rady tak żyć. Strzeliłabym samobója już dawno, gdyby nie najbliżsi, gdyby nie mąż, rodzina i przyjaciele”.

Kataryna: Parada waginistek

Iwona Demko: „Kiedy kobiety będą gotowe do uniesienia spódnicy, to znaczy, że przeszły kolejny poziom emancypacji. Nie mogę się tego doczekać”.

Kataryna: Rasizm jednostronny

Ogi Ugonoh: „Biała kultura. Pokażcie mi białą kulturę. Nie polską, nie francuską, nie włoską – białą kulturę, czyli przestrzeń, gdzie białość łączy się z każdym krajem. Białość, w której aktywnie siedzą i Francuzi, i Polacy, i ludzie ze Stanów. Rasizm, kolonializm – to jest biała kultura”.

Kataryna: Wszystko przez tych onych

Przemysław Czarnek: „Agresja i hejt niebywały ze strony wszystkich tych potomków ubeków, dzieci resortowych, które w rozmaitych mediach są tzw. dziennikarzami”.

Kataryna: Gdzie hasają aborcyjne hieny

Beata Maciejewska: „Zakaz aborcji zabija w Polsce kolejną kobietę. 34-letnia Justyna umiera w piątym miesiącu ciąży na sepsę, bo lekarze bali się wykonać niezbędną cesarkę. Hańba państwu, które skazuje kobiety na śmierć”.

Kataryna: Kurdej-Szatan czyli maskotka antykaczyzmu

Barbara Kurdej-Szatan: „Czuję, że to, co robię, ma sens”.

Kataryna: Problemy pierwszego świata

Demi Lovato: „Kiedy musiałam się zdecydować, czy skorzystać z toalety dla kobiet, czy dla mężczyzn, czułam, jakby nie było toalety dla mnie. Bo niekoniecznie czułam się kobietą, ale nie czułam się też mężczyzną – czułam się po prostu człowiekiem”.

Kataryna: Fantazje księdza i seksuolożki

Patrycja Wonatowska: „Podejście Kościoła w Polsce do seksualności jest bardzo pruderyjne. Nie widzę sensu poddawania terapii osoby, która eksponuje swoją seksualność. To Kościół powinien się »sterapeutyzować«, przemyśleć swoje zasady, które w moim przekonaniu nie przystają dzisiaj do życia przeciętnych ludzi. Wygląda na to, że Kościół chce pozbawiać człowieka jego seksualności, jego pragnień. Gdyby nie celibat, sprawy ks. Dębskiego mogłoby nie być”.