Katarzyna Sadło

Katarzyna Sadło

Felietonistka i publicystka, najsłynniejsza polska blogerka polityczna, której tożsamość długo była anonimowa. Publikowała pod pseudonimem „Kataryna”. Stała felietonistka magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”, gdzie ma autorski cykl „Kataryna”. Popularność zdobyła w czasach afery Rywina na forum portalu Gazeta.pl, później prowadziła popularne blogi w Salonie24.pl oraz serwisie Blox.pl. W latach 2013-2019 była publicystką tygodnika „Do Rzeczy”. Działa w tzw. trzecim sektorze. Jest ekspertką i trenerką w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Kataryna: Buta Marka Czyża i jego spółki

Marek Czyż: „Nie miałbym nic przeciwko temu [żeby TVP opublikowała moją pensję]. Natomiast ja nie jestem pracownikiem Telewizji Polskiej, ja jestem wspólnikiem w spółce, która pracuje dla Telewizji Polskiej. Dlatego ani nie zamierzam, ani nie mam prawa ujawniać tych zarobków, bo to jest przychód spółki”.

Kataryna: Antykoncepcja awaryjna służy głównie radykałom. Dzięki niej mogą poczuć się lepsi od innych

Ordo Iuris: „Zaapelowaliśmy o zachowanie wymogu uzyskania recepty lekarskiej jako warunku nabycia w aptece tzw. tabletek awaryjnych. Jest to absolutne minimum, jakie powinien zapewnić ustawodawca, aby przeciwdziałać nadmiernemu stosowaniu tych środków. Ich nadużywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia kobiet”.

Kataryna: Wdzięczni pracownicy finansują leczenie właściciela

Izabela Leszczyna: „Ja, jako minister konstytucyjny i też jako osoba z komisji finansów kiedyś i wiceminister finansów chcę najniższych obciążeń, najniższych danin publicznych, ale jednocześnie chcę najwyższej jakości usług publicznych, w tym przede wszystkim ochrony zdrowia”.

Kataryna: Komisja śledcza w sprawie Pegasusa nie miała szans w starciu z Jarosławem Kaczyńskim

Tomasz Trela: „Kierunek Warszawa. Mnóstwo spotkań i rozmów, a już jutro przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego. Sam się siebie boję #KomisjaPegasus”.

Kataryna: 100 dni, osiem gwiazdek

Tomasz Grodzki: „Nie można powiedzieć, że premier powiedział »100 dni«, a potem nic nie robimy. Robimy ministerstwa, mamy kontakt z kolegami, którzy w tej chwili z różnych opcji politycznych sprawują władzę”.

Kataryna: Lewica na aborcyjnym koniku

Katarzyna Kotula: „Drogie kobiety, wyborczynie, te wybory samorządowe będą o aborcji, będą o prawach kobiet. Idźcie na te wybory i pokażcie czerwoną kartkę tym, którzy po 39 latach obowiązywania barbarzyńskiego prawa mówią wam »nie teraz, kiedyś, później«”.

Kataryna: Zbigniew Ziobro i sępy

Eliza Michalik: „On nie chce ponieść odpowiedzialności za to, co zrobił. I zrobi wszystko, żeby tego uniknąć. I właśnie to robi. Tym jest, moim zdaniem, ta zupełnie strategiczna choroba. Jeśli się mylę i Ziobro umrze, bardzo przeproszę i nie będą to vlogowe przeprosiny. Panie Ziobro, jeśli jest pan umierający, może pan nagrać wideo, w którym się pan żegna. Jeśli jest pan zdrowy i pan udaje, to jest to sposób ucieczki, który, mam nadzieję, okaże się nieskuteczny”.

Kataryna: Andrzej Nowak udowodnił, że prawica nie dysponuje żadnym intelektualnym zapleczem

Andrzej Nowak: „Jarosław Kaczyński niestety nie sprostał już tej wielkiej odpowiedzialności, którą sam na siebie przyjął. Najbardziej brutalnym tego świadectwem jest wynik ostatnich wyborów parlamentarnych. Nie mam na myśli tylko faktu, że PiS musiał oddać władzę. Mówię o widocznych już konsekwencjach tej przegranej. Mówię o całkowitej bezradności partii opozycyjnej wobec metod przejmowania rządów przez koalicję 13 grudnia. Mówię o widocznym braku przygotowania na wypadek wyborczej porażki z rywalem, który nie będzie przestrzegał żadnych reguł demokracji, przyzwoitości, ani prawa po zdobyciu władzy”.

Kataryna: Ulubiony Donald prawicy

Andrzej Duda: „Jeżeli mnie coś obiecał, to było to dotrzymane. Od tej strony mogę powiedzieć: »tak, prezydent Trump dotrzymuje danego słowa. Jeżeli coś mówi, to traktuje to poważnie«”.

Kataryna: Jak politycy boją się bezpiecznej szkoły

Katarzyna Kotula: „Rusza Ranking Szkół Przyjaznych LGBT+, który objęłam swoim matronatem! W tym roku pod hasłem »Szkoła zaufania«, bo polskie szkoły muszą być bezpieczne, przyjazne i pełne równości, wzajemnego zaufania”.