Błaszczykowski ma zagrać od pierwszej minuty meczu z Niemcami

W meczu Polska-Niemcy na Stadionie Narodowym Jakub Błaszczykowski, pomocnik Wisły Kraków i 108-krotny reprezentant Polski, ma pojawić się na boisku od pierwszej minuty - informuje Interia.

Publikacja: 05.06.2023 16:27

Jakub Błaszczykowski

Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Polski, nie powołał Błaszczykowskiego na zgrupowanie przed meczem z Niemcami, który ma być uroczystym pożegnaniem byłego kapitana reprezentacji Polski i byłej gwiazdy Borussii Dortmund z kadrą. Santos zapewnił jednak, że piłkarz zostanie godnie pożegnany w czasie meczu z Niemcami.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, w rozmowie z Interią ujawnił, że Błaszczykowski może dołączyć do zgrupowania reprezentantów nieco wcześniej, niż tuż przed meczem z Niemcami. Ma pojawić się na murawie od pierwszej minuty, otrzyma też pamiątkową koszulkę i paterę.

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie Błaszczykowski dołączy do kadry - wiele zależy od wyniku baraży o grę w Ekstraklasie, w których Wisła zmierzy się 6 czerwca z Puszczą Niepołomice i, jeśli wygra, o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zagra ze zwycięzcą z pary Bruk-Bet Termalica Nieciecza-Stal Rzeszów. Finał baraży zostanie rozegrany 11 czerwca o godzinie 18.

Ostatni mecz w reprezentacji Błaszczykowski rozegrał we wrześniu 2019 roku

Z kolei towarzyski mecz z Niemcami zostanie rozegrany 16 czerwca o 20:45. Cztery dni później Polska zagra na wyjeździe z Mołdawią w meczu eliminacji Euro 2024.

37-letni Błaszczykowski wystąpił w reprezentacji 108 razy. Zdobył dla niej 21 goli i zaliczył tyle samo asyst. Z kadrą wystąpił na Euro 2012, Euro 2016 i mundialu 2018.

Ostatni mecz w reprezentacji Błaszczykowski rozegrał we wrześniu 2019 roku w eliminacjach Euro 2020 - wystąpił wówczas 19 minut w zremisowanym 0:0 meczu z Austrią.