Messi trzecim piłkarzem na świecie, który strzelił 100 goli dla reprezentacji

Lionel Messi, kapitan reprezentacji Argentyny, mistrz świata z 2022 roku, w meczu towarzyskim z Curacao popisał się hattrickiem, dzięki któremu został trzecim w historii światowej piłki nożnej piłkarzem, który przekroczył barierę 100 goli dla narodowej reprezentacji.

Publikacja: 29.03.2023 09:48

Lionel Messi

Argentyna wygrała z Curacao 7:0, a Lionel Messi popisał się w tym meczu hattrickiem w pierwszej połowie. Strzelając gola w 20. minucie meczu Messi przekroczył barierę 100 goli dla reprezentacji - po dwóch kolejnych trafieniach ma już na koncie 102 gole dla kadry.

Więcej bramek dla reprezentacji zdobyli jedynie Irańczyk Ali Daei (109) i Portugalczyk Cristiano Ronaldo (122).

Messi jest pierwszym piłkarzem z Ameryki Południowej, który zdobył co najmniej 100 goli dla kadry.

Przed kilkoma dniami, w meczu towarzyskim z Panamą, Messi w 89. minucie zdobył gola numer 99 dla reprezentacji, który jednocześnie był golem numer 800 w jego zawodowej piłkarskiej karierze.

Goal.com zauważa, że w 174 meczach w reprezentacji Messi miał udział przy 156 golach (bramki strzelone i asysty) - żaden inny piłkarz na świecie nie może pochwalić się takim dorobkiem.