Brytyjska telewizja podaje też, że Rosja, której federacja piłkarska została zawieszona przez UEFA i FIFA po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, straci prawo do organizacji Superpucharu Europy w 2023 roku.

Mecz między zwycięzcą Ligi Mistrzów i Ligi Europy w 2023 roku miał odbyć się na stadionie w Kazaniu.

Czytaj więcej

Mirosław Żukowski: Nie można wpuścić Rosjan do Paryża

Wcześniej Rosja straciła już prawo do organizacji finału Ligi Mistrzów w 2022 roku - pierwotnie mecz ten miał odbyć się w Petersburgu, ale ostatecznie rozegrano go w Paryżu.

Przed spotkaniem Komitetu Wykonawczego UEFA pojawiły się sygnały, że przedstawiciele Rosyjskiego Związku Piłkarskiego chcieli wykorzystać posiedzenie Komitetu, by omówić ewentualny powrót reprezentacji Rosji i klubów piłkarskich z Rosji do europejskich rozgrywek.

Rosja, gospodarz mundialu w 2018 roku, rozważała wcześniej wyjście z UEFA i dołączenie do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej

Sky News pisze jednak, że nie ma szans, by UEFA pozwoliła w najbliższym czasie rosyjskim klubom i reprezentacji grać w organizowanych przez siebie rozgrywkach, w związku z trwającą na Ukrainie wojną.

Rosja, gospodarz mundialu w 2018 roku, rozważała wcześniej wyjście z UEFA i dołączenie do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej, ale jak dotąd nie podjęła takiej decyzji.