[srodtytul]Przeciwdziałanie kryzysowi [/srodtytul]
Fryzjerzy amerykańscy oferują nową usługę – zdejmowanie skalpów.
[srodtytul]Idzie nowe [/srodtytul]
W kurniku chłopa małorolnego spod Jasła znaleziono jajko mądrzejsze nie tylko od kury, ale i od gospodarza. Jajko będzie kandydować do Parlamentu Europejskiego z list Porozumienia dla Przyszłości Dariusza Rosatiego i jego córki.
[srodtytul]Z frontu walki o wolność słowa[/srodtytul]
Stefan Niesiołowski potępił "Rzeczpospolitą" za odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne, chodzenie na pasku i robienie wody na młyn. W związku z nietrzymaniem się gazety jedynie słusznej linii Niesiołowski zaproponował zmianę tytułu na "Biuletyn PiS". Wicemarszałek ma rację, nie po to walczył o wolność i demokrację, żeby teraz każdy pisał, co mu się podoba. Inicjatywa ustawodawcza Niesiołowskiego zrobienia z "Rzeczpospolitej" pierwszego pisma III Rzeczypospolitej wydawanego w drugim obiegu oczekiwana jest z niecierpliwością lada chwila.
[srodtytul]Radość ślimaków [/srodtytul]
Stany Zjednoczone w ramach solidarnej walki z globalnym kryzysem gospodarczym obłożyły wszystkie towary z Unii Europejskiej cłem w wysokości 100 proc. wartości. Wyjątek zrobiono dla francuskiego sera roqefort. Cło na ten ser wynosi 300 procent. We Francji zanotowano wybuch entuzjazmu wśród ślimaków. Nawet bez pokazywania rogów sera na pierogi nie zabraknie.
[srodtytul]Pomoc humanitarna [/srodtytul]
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy przeznaczył ogromne sumy na utrzymanie produkcji w przemyśle motoryzacyjnym. Niesprzedane samochody wyprodukowane dzięki państwowym dotacjom będą przekazane do krajów Trzeciego Świata jako pomoc humanitarna. Gdyby Polska nie pospieszyła się z przystąpieniem do UE, też moglibyśmy dostać francuski samochód.
[srodtytul]Pomnik chwały [/srodtytul]
W Kielcach wzniesiony zostanie pomnik Aleksandra Macedońskiego. Jest to jedyny pomnik, który uzyskał poparcie wszystkich radnych.
[srodtytul]Człowiek bez właściwości [/srodtytul]
Zasłyszana charakterystyka posła Chlebowskiego: nigdy nie mówi tego, co myśli, bo gdyby miał to mówić, to by milczał.
[srodtytul]Literatura trzyma się krzepko [/srodtytul]
Tylko w literaturze nie ma kryzysu. Wkrótce ukaże się nowa powieść Violetty Boczek "Fajfus", wstrząsająca historia rozterek moralnych lesbijki, która zadała się z transwestytą, biorąc go za kobietę i odkrywszy symptom prawdy, stanęła przed wyborem: czy zachować wierność feministycznym ideałom, czy też okazać tolerancję wobec kochających inaczej. Puenta powieści jest tak zaskakująca, że omówimy to wybitne dzieło polskiej prozy współczesnej, jak tylko dojdziemy do siebie.
Ale to nieprędko. Raczej po zimie. I po kryzysie.
[i]Autor jest felietonistą i publicystą dziennika "Fakt"[/i]