Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.03.2019 19:02 Publikacja: 05.03.2019 19:02
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Chyba tylko wielkosobotnie święcenie pokarmów może być frekwencyjnym rywalem dla Środy Popielcowej. Tyle że w zasadzie nie ma żadnego powodu, dla którego wierni mieliby akurat tego dnia zapełniać kościoły. Różni się on od wszystkich pozostałych tylko tą jedną szczyptą popiołu, drobnym gestem, prostym, prawie dosłownym symbolem.
Ale w końcu żyjemy w epoce symboli. Budowania przekazu nie przez narracje, złożone i rozbudowane opowieści, ale wydarzenia. Proste i jednoznaczne, najlepiej uchwytne w jednym kadrze. Przykuwające uwagę podczas przesuwania palcem po ekranie smartfona. Z całego trzydniowego spotkania przewodniczących episkopatów poświęconego pedofilii w Kościele przebiło się najmocniej i zostanie najdłużej wcale nie żadne z wygłoszonych w Watykanie przemówień, ale zdjęcie papieża całującego w rękę Marka Lisińskiego, prezesa Fundacji „Nie lękajcie się", w dzieciństwie wykorzystanego seksualnie przez księdza.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka generować będzie coraz większe emocje, a już dziś są olbrzymie (przynajmniej w mediach tożsamościowych...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Nie dziwi mnie, że to akurat Konrad Berkowicz i Krzysztof Bosak z Konfederacji – bo to partia darwinizmu społecz...
Wielce fetowany ostatnio w Polsce Wolfgang Münchau, autor książki „Kaput” o systemowej zapaści niemieckiej gospo...
Zamiast kupować miliony dronów, wojsko uczy się, jak się nimi posługiwać, oraz – co znacznie ważniejsze – jak je...
Jeśli Niemcy przeznaczą 5 proc. PKB na zbrojenia, będzie to nie tylko największy wysiłek od czasów zimnej wojny,...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas