Znajdziemy tam adresy nieruchomości zabranych [link=http://www.zyciewarszawy.pl]dekretem Bieruta[/link] w układzie alfabetycznym z podziałem na dzielnice. – To spełnienie postulatów stowarzyszeń lokatorskich – przyznaje dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko.

Strona jest objęta klauzulą poufności i opatrzona zastrzeżeniem, że bez zgody prezydent miasta nie może być publikowana i przetwarzana. – Po co taka tajemnica, przecież to informacja dla wszystkich warszawiaków – denerwuje się Oskar Hejka ze stowarzyszenia Strona Społeczna. Urzędnicy uspokajają, że taką klauzulą opatrzone są wszystkie oficjalne dokumenty miejskie. A zgoda będzie udzielana.

Przedstawiciele stowarzyszeń lokatorskich przyznają, że opublikowanie listy roszczeń do warszawskich kamienic to duży postęp ze strony ratusza. – Szkoda tylko, że nikt z urzędu oficjalnie nie poinformował, gdzie taki spis można znaleźć – mówi Hejka. – I powinien być na głównej stronie internetowej miasta, aby każdy mógł sprawdzić, czy nie musi np. obawiać się zwrotu budynku i podwyżki czynszu.

Wykaz znajdziemy na stronie Miasta Stołecznego Warszawa w zakładce [link=http://beta.um.warszawa.pl/o-warszawie/kompendium-wiedzy/dekret-warszawski]„Dla mieszkańców >> Dekret Warszawski"[/link].

[srodtytul]Czytaj też w [link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/13,543844_Sprawdz-roszczenia.html]Życiu Warszawy[/link][/srodtytul]