Aktualizacja: 09.04.2016 10:15 Publikacja: 09.04.2016 10:15
Foto: 123RF
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz trzeci zwróciła się do nadawców programów naziemnej telewizji cyfrowej o przekazanie informacji dotyczących promowania w programach pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych. Wspomniani nadawcy po raz drugi zostali również poproszeni o przedstawienie praktyk w prezentowaniu wizerunku osób starszych.
Informacji udzieliło 10 z 11 zapytanych nadawców: Telewizja Polska (TVP1, TVP 2, TVP 3, TVP Info, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP ABC), Telewizja Polsat (Polsat, Polsat Sport News, TV 4 i TV 6), TVN (TVN i TVN 7), Telewizja Puls (TV Puls, TV Puls 2), Stopklatka (Stopklatka TV), Stavka (TTV), Eska TV (Eska TV), Lemon Records (Polo TV),TV Spektrum (Fokus TV) oraz ATM Grupa (ATM Rozrywka TV).
Sąd Okręgowy w Gdańsku udzielił zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu grupowym o ustalenie nieważności umów o kredyt konsumencki na zakup pomp ciepła. Bank wypłacił pieniądze sprzedawcom pomp ciepła, choć urządzenia te nie trafiły do ich klientów.
Sąd Najwyższy uchylił w środę sierpniową uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej, która odrzuciła sprawozdanie komitetu wyborczego PiS z ostatnich wyborów parlamentarnych.
System e-Doręczeń, czyli cyfrowy odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, zacznie powszechnie obowiązywać już 1 stycznia 2025 roku.
Ujawniamy zbyt wiele informacji o sobie w internecie – twierdzą bankowcy i prawnicy. Dodatkowe ryzyka wywoła rozwój nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Decyzją Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Adama Bodnara zostałam dziś odwołana z delegacji do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym - poinformowała w środę na X prok. Ewa Wrzosek. We wtorek w TVP Info stwierdziła, że Roman Giertych byłby lepszym ministrem sprawiedliwości niż Adam Bodnar.
Na stronie KRRIT opublikowane zostało oświadczenie, dotyczące nowego przedmiotu wprowadzanego do szkół - edukacji zdrowotnej. Jaki związek ma przedmiot minister Barbary Nowackiej z mediami?
Prawda jest taka, że środki abonamentowe są obecnie przekazywane, a Radio Kraków Off posiada dwa źródła finansowania: przychody z opłat abonamentowych (mniej niż połowa kosztów) oraz przychody własne spółki (z obrotu prawami do audycji; z przekazów handlowych oraz z innych źródeł) – pisze KRRiT, odnosząc się do kontrowersyjnej sprawy prezenterów AI w rozgłośni OFF Radio Kraków.
Urząd obsługujący prezydenta twierdzi, że rekordowe wydatki planowane na przyszły rok są podyktowane głównie zmianą lokatora w Pałacu – wynika z projektu budżetu, do którego dotarła „Rzeczpospolita”.
"Trybunał Konstytucyjny postanowił o zabezpieczeniu w sprawie możliwości pociągnięcia Przewodniczącego KRRiT do odpowiedzialności przez Trybunałem Stanu" - poinformował poseł PiS Krzysztof Szczucki.
Pod koniec lipca Sejm i Senat większością głosów odrzuciły sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2023 roku. Prezydent nie podziela ich opinii.
W sprawie zawieszenia w wykonywaniu obowiązków redaktora Przemysława Babiarza podczas Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu głos zabrał przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) Maciej Świrski. Jak przekazał, zlecił KRRiT wszczęcie postępowania wyjaśniającego.
Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w całości karę, jaką Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nałożył na radio TOK FM. Rozgłośnia miała zapłacić 80 tys. zł za wypowiedź Piotra Maślaka porównującą książkę „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha Roszkowskiego do podręcznika dla Hitlerjugend.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło rozpoczęcie konsultacji założeń ustawy medialnej. Przewidują one likwidację abonamentu na rzecz finansowania mediów publicznych z budżetu państwa. Zniknąć ma też Rada Mediów Narodowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas