Pod numerem 34 jest kamienica Jakubiana, bohaterka największego bestsellera literatury nie tylko egipskiej, ale i całego świata arabskojęzycznego.
Autorem książki pod tytułem „Budynek Jakubiana" (polskie tłumaczenie wyszło pod innym: "Kair. Historia pewnej kamienicy") jest Alaa al-Aswany, pisarz, wciąż praktykujący dentysta i aktywny polityk, kiedyś zasłużony w walce z dyktaturą Hosniego Mubaraka, ostatnio wspierający armię, która obaliła islamistycznego prezydenta Mohameda Mursiego.
Już w czasach, gdy rozgrywa się powieść, w 1990 roku, nie była najlepszym adresem w mieście, mieszkali w niej przedstawiciele podupadającej klasy średniej, były tu biura i gabinety, a na górze gnieździli się biedacy – służący, pokojówki, kelnerzy. Wtedy miejscowi używali jeszcze starej nazwy ulicy – Sulejmana Paszy.
Teraz podupadła jeszcze bardziej, zostało jeszcze trochę gabinetów lekarskich, ale dominują niewyszukane hurtownie, są też dwa skromne hostele.
Nad wejściem od wewnętrznej strony wciąż jest stary szyld z nazwiskiem dawnego właściciela Jakubiana, podświetlany zielonym neonem. Budynek pochodzi z lat 30. ubiegłego wieku. Wzniósł go, zlecając prace włoskim architektom, Hagop Jakubian, milioner i lider społeczności ormiańskiej w Egipcie.