20 maja (piątek), godz. 19.30 – Prolog festiwalu

Kościół Farny w Łańcucie

KRZYSZTOF JAKOWICZ – skrzypce

W programie: J. S. Bach

Na koncert zaprasza Burmistrz Miasta Łańcuta – Stanisław Gwizdak

21 maja (sobota), godz. 19.30

GALA OPEROWA – KONCERT PLENEROWY

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

CHÓR INSTYTUTU MUZYKI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

Autopromocja
Historia Uważam Rze

Odkrywaj karty historii i pogłębiaj swoją wiedzę od starożytności po nowoczesność

ZAMÓW

VLADIMIR KIRADJIEV – dyrygent

VICTORIA LOUKIANETS – sopran

PHILIPPE DO – tenor

ZENON KOWALSKI – baryton

Bożena Stasiowska-Chrobak – przygotowanie chóru

Stefan Münch – słowo

W programie: Ch. Gounod, J. Strauss, C. Saint-Seäns, St. Moniuszko, P. Czajkowski, G. Verdi,

Park przed Zamkiem

22 maja (niedziela), godz. 17

XAVIER DE MAISTRE – harfa

Stefan Münch – słowo

W programie: A. Francisque, E.P. Alvar, C. Debussy, F. Tárrega, I. Albeniz, M. de Falla

Sala Balowa

22 maja (niedziela), godz. 21

ORKIESTRA BAROKOWA MARE NOSTRUM pod dyrekcją ANDREA DE CARLO

NORA TABBUSH – sopran

KARIN POLVERELLI – sopran

RAZEK FRANCOIS BITAR – kontratenor

Piotr Nędzyński – słowo

W programie: A. Stradella – „La Forza delle Stelle"

Sala Balowa

23 maja (poniedziałek), godz. 19

KULKA TRIO w składzie:

KONSTANTY ANDRZEJ KULKA – skrzypce

TOMASZ STRAHL – wiolonczela

KRZYSZTOF JABŁOŃSKI – fortepian

Józef Kański – słowo

W programie: J. Brahms – Trio fortepianowe C-dur op. 87

S. Rachmaninow: Trio elegijne d-moll op. 9, Trio elegijne g-moll

Sala Balowa

23 maja (poniedziałek), godz. 22

KAYAH i ROYAL QUARTET

Elżbieta Lewicka – słowo

Stara Ujeżdżalnia

24 maja (wtorek), godz. 19

Recital

INGOLF WUNDER – fortepian

Jan Popis – słowo

W programie: F. Chopin: Bolero a-moll op. 19, Ballada f-moll op.52 nr 4, Andante Spianato et Grande Polonaise Es-dur op. 22

F. Liszt: Selection of Etudes d'execution transcendante:

Preludio a-moll, Paysage, Feux follets, Mazeppa

Sala Balowa

25 maja (środa), godz. 19

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT

WOJCIECH RAJSKI – dyrygent

PETER MOOR – puzon

Stefan Bula – słowo

W programie: L. E. Larsonn – Concertino na puzoni orkiestrę smyczkową

op. 45 nr 7

P. Czajkowski – Souvenir de Florence op. 70

M. Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową

C-dur op. 2

M. Haydn – Concertino na puzon i orkiestrę smyczkową

Sala Balowa

26 maja (czwartek), godz. 19

MISCHA MAISKY – wiolonczela

MINJUNG KIM – fortepian

Jan Popis – słowo

W programie: L. van Beethoven – Sonata g-moll, op. 5nr 2

R. Schumann – Fantasiestucke op. 73

F. Schubert – Der Muller und der Bach

F. Mendelssohn – Lied ohne Worte op. 62 nr 1

R. Strauss – Morgen

J. Brahms – Sonata e-moll op. 38

Sala Balowa

27 maja (piątek), godz. 18

SHLOMO MINTZ – skrzypce

PETER JIRIKOVSKI – fortepian

Paweł Sztompke – słowo

W programie: F. Schubert – Sonatina na skrzypce i fortepian op. 137 nr 1

J. Suk – 4 utwory na skrzypce i fortepian

E. Bloch – Sonata na skrzypce i fortepian op. 17 nr 1

M. Ravel – Cyganka

Sala Balowa

28 maja (sobota), godz. 17

ORKIESTRA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

CHÓR FILHARMONII KRAKOWSKIEJ

TADEUSZ WOJCIECHOWSKI – dyrygent

BARBARA KUBIAK – sopran

LILIANNA ZALESIŃSKA – mezzosopran

TERESA MAJKA-PACANEK – przygotowanie chóru

Paweł Sztompke – słowo

W programie: G. Mahler – II Symfonia c-moll

„Zmartwychwstanie"

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Rzeszów

Sala Filharmonii Podkarpackiej

28 maja (sobota), godz. 21

Wieczór wspomnień BOGUSŁAWA KACZYŃSKIEGO z udziałem gwiazd polskich scen operowych

Na koncert zaprasza Burmistrz Miasta Łańcuta – Stanisław Gwizdak

Sala Balowa

29 maja (niedziela), godz. 18

ORKIESTRA SINFONIA VARSOVIA

KRZYSZTOF PENDERECKI – dyrygent

RAFAŁ KWIATKOWSKI – wiolonczela

W programie:

K. Penderecki: Agnus Dei na orkiestrę smyczkową,

Koncert na altówkę (wersja na wiolonczelę, orkiestrę smyczkową, celestę i perkusję),

Chaconne na orkiestrę smyczkową

A. Dvořák – Serenada na orkiestrę smyczkową

E-dur op.22

Sala Balowa

Imprezy towarzyszące Muzycznemu Festiwalowi w Łańcucie

23 – 24 maja

Sesja naukowa zorganizowana wspólnie z Instytutem Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Karakowie

„Festiwale muzyczne – miejsce i rola w kulturze europejskiej"

Gabinet Ordynata, Muzeum-Zamek w Łańcucie

26 maja, godz. 22

Muzyka do filmu „Rewers"

WŁODEK PAWLIK – fortepian, keyboard

GARY GUTHMAN – trąbka (USA)

CEZARY KONRAD – perkusja

PAWEŁ PAŃTA – kontrabas, gitara basowa

Koncert organizowany przez MDK w Łańcucie

Stara Ujeżdżalnia

31 maja, godz. 18

Koncert dla dzieci – Shrek w krainie bajek

z udziałem gościa specjalnego – CEZAREGO PAZURY

Sala Balowa