Największą ofertę studiów podyplomowych związanych z ochroną zdrowia publicznego znajdziemy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W sumie można wybierać tam spośród kilkunastu kierunków. Część z nich przeznaczona jest dla pracowników służby zdrowia, ale część dla wszystkich chętnych.
– Absolwenci naszych studiów znajdują zatrudnienie w branży związanej z ochroną zdrowia, ale są i tacy, którzy pracują gdzie indziej, studiują z myślą o zmianie pracy w przyszłości – tłumaczy Marta Wojtach, rzecznik prasowy medycznej uczelni.
Wśród specjalności oferowanych przez WUM znajdziemy m.in. zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji ochrony zdrowia.
– Te roczne studia adresowane są do kadry kierowniczej organizacji ochrony zdrowia, osób prowadzących działalność gospodarczą, specjalistów oraz pracowników służb personalnych i administracyjnych, a także lekarzy, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania zespołami pracowniczymi, umiejętności interpersonalnych, relacji z pacjentami i klientami – tłumaczy Marta Wojtach, rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zajęcia na tych studiach prowadzą między innymi specjaliści ze Szkoły Głównej Handlowej. Czesne wynosi 7 tys. zł za całe studia. Inne studia podyplomowe z oferty WUM to zarządzanie projektami medycznymi.