Motywem przewodnim festiwalu jest cytat zaczerpnięty ze słów Cypriana Kamila Norwida: „Kształtem miłości piękno jest”. – Zapraszam na czas łaski zachwytu i entuzjazmu i zapewniam, że każdy będzie miał możliwość znaleźć coś dla siebie – mówi ksiądz Waldemar Sondka, dyrektor festiwalu, który odbędzie się w dniach 8-22 listopada. – W piętnaście dni odbędą się 24 imprezy, w których wezmą udział artyści z 17 krajów.

Na początek dyrektor zaprasza na „7 słów o ziemi”, tegoroczną premierę gospodarzy Teatru Logos, a później na m.in. „Biesy” Teatru Stu, „Króla Leara” Teatru Współczesnego z Wrocławia, „Jesień Nuembir” Polskiego Teatru Tańca, „Małą pasję czyli historia o psie Pana Jezusa” Teatru Wierszalin z Supraśla.

Weronika Schreiber-Kadłubkiewicz zagra utwory Jana Sebastiana Bacha solo na skrzypcach, The Jackson Singers – zaprezentują pieśni gospel, a Surin, zespół staroruskiej muzyki religijnej – liturgiczny śpiew cerkiewny i średniowieczne pieśni religijne.

Wydarzeniem będzie kończący festiwal koncert Morphing Vienna Chamber Orchestra, którego solistką jest Akiko Nakajima, sopranistka z Japonii, a na tarogato, niezwykłym starodawnym instrumencie zbliżonym do klarnetu, zagra Austriak Bernhard Pfaffelmaier.

Wejściówki na koncerty będą wydawane w sobotę, a następnie od poniedziałku w Kościele Środowisk Twórczych w Łodzi przy ul. Marii Słodowskiej-Curie 22. Każdy, kto się zgłosi, może otrzymać dwa pojedyncze bilety na każdą z imprez. – Chętni albo budzą się w te dni bardzo wcześnie, albo nie kładą się spać – mówi ksiądz Sondka.

Zasadą festiwalu jest, że zawsze pozostają wolne miejsca dla tych, którzy przychodzą na imprezy bez wejściówek. Jeszcze nie zdarzyło się, by ktokolwiek przyjechał z innego miasta i nie zobaczył spektaklu czy koncertu. Niektóre z nich odbędą się w mieszczącym 1500 osób kościele Matki Boskiej Zwycięskiej lub na deskach łódzkich teatrów. Strona internetowa festiwalu [link=http://www.fkch.wlodzi.com]www.fkch.wlodzi.com[/link]