Inspektorzy przeprowadzili kontrole u 72 przedsiębiorców. Sprawdzano m.in.: płyny i proszki do prania, płyny do płukania tkanin, płyny i koncentraty do mycia naczyń, mleczka i płyny do czyszczenia, płyny i środki czyszczące do toalet, produkty do mycia różnych powierzchni, środki do czyszczenia kamienia i rdzy, wybielacze i odplamiacze na bazie aktywnego chloru i inne. W sumie ocenie prawidłowości oznakowania opakowań poddano 234 partie detergentów. Zakwestionowano 24 partie.
Nieprawidłowości dotyczyły braku lub niezgodnego z rozporządzeniem w sprawie detergentów oznakowania opakowań jednostkowych. Osiem partii zakwestionowano z powodu braku adresu, adresu e-mailowego (o ile jest dostępny) oraz numeru telefonu, pod którym jest dostępny arkusz użytych składników. Jedna partia nie miała na opakowaniach nazwy handlowej wyrobu.
Zbadano również 118 partii produktów sklasyfikowanych jako niebezpieczne, zaś z powodu nieprawidłowego ich oznakowania wynikającego z danej klasyfikacji zakwestionowano 8 z nich, tj. 6,8 proc.
Kontrolerzy zbadali 213 partie detergentów pod kątem stosowania w oznakowaniu języka polskiego. W siedmiu partiach stwierdzili brak informacji w języku polskim dotyczących:
- nazwy produktu,