Wtorkowe notowania na Wall Street zakończyły się po myśli kupujących. Dow Jones zyskał prawie 1,6 proc., S&P500 wzrósł o ponad 2 proc., a indeks technologiczny zyskał 1,6 proc. od początku handlu indeksy powoli, ale systematycznie pięły się w górę i zakończyły notowania w pobliżu sesyjnych maksimów.
Rynki azjatyckie finiszowały raczej na zielono. Japoński Nikkei 225 zyskał 0,4 proc., Hang Seng zyskiwał przed otwarciem GPW około 1,6 proc., z kolei Shanghai B-Shares dryfował w okolicy zera. Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy rozpoczęły notowania od umiarkowanych spadków, które w przypadku futures na Dow Jones i S&P500 oscylowały wokół 0,2-0,4 proc.
Kalendarium makroekonomiczne otwiera o godz. 10 odczyt bilansu obrotu bieżących eurolandu za sierpień, a godzinę później zostanie podana wielkość produkcji w budownictwie również za sierpień. Zaraz po tym na rynku NewConnect zadebiutują akcje Yellow Hat.
Na notowania złotego może mieć wpływ komunikat Głównego Urzędu Statystycznego o godz. 14 dotyczący produkcji przemysłowej we wrześniu i cen produkcji sprzedanej przemysłu w tym czasie. Równolegle Narodowy Bank Polski opublikuje wyniki głosowania na wrześniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, co także może mieć wpływ na notowania krajowej waluty.
Godzina 13 przyniesie odczyt liczby wniosków o kredyt hipoteczny w USA. W drugiej połowie handlu inwestorzy poznają jeszcze szereg danych makroekonomicznych z USA i to o tej samej godzinie – 14:30. Seria odczytów obejmuje indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych, bazową inflację CPI, rozpoczęte budowy domów i wydane pozwolenia na budowę. Wszystkie odczyty dotyczą września.