Jak pozyskać informacje o kontrahencie, bez ryzyka odpowiedzialności karnej?

Niezrealizowane projekty, straty finansowe i wizerunkowe, to tylko niektóre z konsekwencji jakie mogą dotknąć spółkę, która niewłaściwie dobierze swoich partnerów biznesowych.

Publikacja: 29.03.2024 04:30

Jak pozyskać informacje o kontrahencie, bez ryzyka odpowiedzialności karnej?

Foto: Adobe Stock

Nawiązanie współpracy gospodarczej przypomina wchodzenie w nowy związek. Każdy z partnerów chce się dać poznać od jak najlepszej strony. Bywa, że dalszy rozwój relacji zaskakuje wyłącznie w pozytywny sposób. Czasem jednak skrzętnie ukrywane są niewygodne informacje, które dają o sobie znać dopiero wiele lat później. Zdarza się też, że partnerzy nie wykładają wszystkich kart na stół w obawie przed nierównomiernym rozłożeniem sił lub zniechęceniem drugiej strony do nawiązywania dalszej relacji. Późniejszy zawód skutkujący często „rozwodem” biznesowym bywa równie emocjonalny jak ten, którego można doświadczyć w życiu prywatnym. Niezrealizowane projekty, straty finansowe i wizerunkowe, to tylko niektóre z konsekwencji jakie mogą dotknąć spółkę, która niewłaściwie dobierze swoich partnerów biznesowych. Co zrobić by trafić na tego właściwego? Czy wystarczy odpowiednio spisać umowę?

Pozostało 91% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Prawo w Firmie
Trudny państwowy egzamin zakończony. Zdało tylko 6 osób
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Reforma TK w Sejmie. Możliwe zmiany w planie Bodnara