Pieniądze na promowanie równouprawnienia i walkę z dyskryminacją

Ponad 52 mln zł planuje przeznaczyć Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty służące wspieraniu zasady równych szans i godzenia życia prywatnego z zawodowym.

Publikacja: 11.07.2023 02:00

Finanse samorządu

Finanse samorządu

Foto: AdobeStock

Pieniądze, o których mowa, będą pochodziły z budżetu przeznaczonego na realizację działania 8.7 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców”, które składa się na podkarpacki program regionalny w perspektywie finansowej 2021–2027. Zarządzanie tym działaniem jest w gestii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a ten ogłosił do niego nabór wniosków. Będzie on prowadzony od 21 lipca do 25 sierpnia. WUP czeka na zgłoszenia projektów, których celem będzie promowanie zrównoważonego pod względem płci uczestnictwa w rynku pracy i zwalczanie wszelkich form dyskryminacji oraz zapewnienie dostępu do najwyższej jakości narzędzi służących edukacji pracowników i pracodawców na terenie województwa podkarpackiego. Rozwiązania proponowane w projektach powinny także wspierać ideę godzenia życia prywatnego z tym zawodowym oraz upowszechniać wśród pracodawców koncepcję zarządzania wiekiem.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt