Aktualizacja: 12.12.2024 22:21 Publikacja: 16.10.2022 21:21
Mani Haghighi
Foto: AFP
W nakręconym na wideo oświadczeniu, które zostało wyemitowane w Londynie, Haghighi powiedział: „Bardzo mi przykro, że nie mogę być z wami dziś wieczorem w kinie. Władze Iranu uniemożliwiły mi wejście na pokład samolotu, nie dając żadnego rozsądnego wyjaśnienia tego postępowania”.
Dalej mówił, że w drodze z lotniska do domu zastanawiał się nad powodami tego, co się zdarzyło. „Wymyśliłem dwie teorie – stwierdził. – Pierwsza jest taka: kilka tygodni temu nagrałem na Instagramie filmik, w którym skrytykowałem obowiązujące w Iranie przepisy dotyczące hidżabu i rozprawienia się z protestującą młodzieżą. Być może przedstawiciele władz pomyśleli, że trzymając mnie w kraju, mogą mieć na mnie baczniejsze oko, a może chciały mnie przestraszyć i uciszyć. Cóż, sam fakt, że teraz rozmawiam z tobą w tym filmie, podważa ten plan. Druga teoria mówi, że jest to wygnanie na odwrót. Żeby uczynić mój kraj i mój dom więzieniem nie do zniesienia i ukarać mnie. Cóż, powiem wam, że bycie teraz w Teheranie jest jedną z największych radości w moim życiu. Nie mogę wyrazić słowami szczęścia, że mogę być świadkiem tego wspaniałego momentu historii. Obiecuję, że wkrótce będę z wami z moim kolejnym filmem. I pozwólcie, że zakończę to trzema słowami, które dały nam Irańczykom tyle radości i odwagi w ciągu ostatnich kilku tygodni: kobieta, życie, wolność”.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Polsko-duńsko-szwedzka „Dziewczyna z igłą” nominowana w kategorii filmu zagranicznego.
Dwie nagrody dla twórców duńsko-polskiej „Dziewczyny z igłą” na bardzo politycznej gali
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Wnętrze chatki Hagrida, centaury, Akromantule, Dementorzy i Mapa Huncwotów – to tylko niektóre atrakcje wystawy, którą w 2025 będą mogli odwiedzić w Polsce fani Harry'ego Pottera, magii i czarodziejskiej gry Quidditcha.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Hucznie ogłoszony program Kremla zastąpienia zagranicznych samolotów pasażerskich własną produkcją okazał się wydmuszką. Od początku agresji Putina na Ukrainę rosyjski przemysł lotniczy był w stanie wyprodukować 7 samolotów ze 108, które obiecał narodowi Putin.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyraził gotowość do odbycia kolejnej rozmowy telefonicznej z prezydentem Władimirem Putinem, pomimo braku pozytywnego wyniku poprzedniej rozmowy.
Baszara Asada z Damaszku wywieźli rosyjscy agenci. Ale w bazach w Syrii nadal tkwią – otoczeni przez powstańców – żołnierze Kremla.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Na pięć tygodni przed przejęciem władzy przez Donalda Trumpa przywódcy Polski i Francji uzgodnili wspólne warunki zakończenia wojny w Ukrainie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas