Po co firmie strategia zrównoważonego rozwoju?

Wdrożenie i realizacja strategii zrównoważonego rozwoju pozwala m.in. na ciągły rozwój przedsiębiorstwa. Właściwie opracowana i skutecznie wdrażana strategia biznesowa pozostaje niewątpliwie kluczem do długofalowego sukcesu i rozwoju firmy. Jej znaczenie dla prowadzenia przedsiębiorstwa jest nieocenione, gdyż pozwala na efektywne zarządzanie zasobami, podejmowanie właściwych decyzji oraz dostosowywanie się organizacji do zmieniających się uwarunkowań rynkowych.

Publikacja: 05.02.2024 00:10

Po co firmie strategia zrównoważonego rozwoju?

Foto: AdobeStock

Czym jest strategia ESG?

Podobnie jak tradycyjne strategie biznesowe, strategia zrównoważonego rozwoju wyraża obrany przez firmę kierunek rozwoju, aczkolwiek skoncentrowany w szczególności na aspektach środowiskowych, społecznych oraz dotyczących ładu korporacyjnego danej organizacji. Wymienione czynniki rzutujące na treść strategii zrównoważonego rozwoju opracowywanej w przedsiębiorstwach oznaczane są skrótem ESG – od pierwszych liter ich angielskich odpowiedników, tj. environmental (E), social (S) and governence (G). W konsekwencji aktualnie wdrażane w przedsiębiorstwach strategie biznesowe ukierunkowane na realizację postulatów zrównoważonego rozwoju coraz częściej określane są mianem strategii ESG.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Sądy i trybunały
Wymiana prezesów sądów na Śląsku i w Zagłębiu. Nie wszędzie Bodnar dostał zgodę
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego