Raportowanie ESG: czas na konstruktywną destrukcję

Powszechne raportowanie zrównoważonego rozwoju otwiera nową erę samoświadomości biznesu odnośnie do swojego wpływu na otoczenie. Każdy raport z analizy ryzyk ESG to dla zarządów wyzwanie, w jaki sposób dostosować do tej pory funkcjonujący model biznesowy do ograniczonej ilości zasobów, mnogości zapisów prawnych, większej reaktywności społecznej – mówi Magdalena Miele, prezeska zarządu Global Cosmed SA.

Publikacja: 05.02.2024 00:10

Magdalena Miele, prezeska Zarządu Global Cosmed SA

Magdalena Miele, prezeska Zarządu Global Cosmed SA

Foto: materiał prasowy

Raportowanie ESG od kilku miesięcy jest odmieniane przez wszystkie przypadki i praktycznie przez wszystkich. To efekt przyspieszenia prac w ramach Unii Europejskiej nad regulacjami zobowiązującymi firmy do raportowania działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Proces obligowania firm do raportowania ESG będzie stopniowy (choć niektóre już dziś raportują, bo mają takie obowiązki lub chcą to robić), ale każdy odpowiedzialny przedsiębiorca powinien już aktywnie działać w obszarach środowiska (E), społeczeństwa (S) i ładu korporacyjnego (G). Od kiedy państwo raportują kwestie ESG? Czy robicie to dobrowolnie, czy obligują państwa do tego przepisy?

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Prawo w Firmie
Trudny państwowy egzamin zakończony. Zdało tylko 6 osób
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Reforma TK w Sejmie. Możliwe zmiany w planie Bodnara