Ewa Matyszewska

Działalność na rynku regulowanym bywa trudna, ale jest satysfakcjonująca

Mercator, z którego wywodzi się dzisiejszy Mercator Medical, zaczynał w 3-osobowym składzie. Dziś Mercator Medical w Polsce i na świecie to 1250 osób. Plan minimum spółki na najbliższe 10 lat to utrzymanie wzrostu przychodów. Ambicje firmy są jednak znacznie większe - mówi dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A. To dziesiąta rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca”.

System ochrony zdrowia wymaga zmian. To pacjent musi być w centrum uwagi

Prawdą jest, że finansowanie służby zdrowia jest niewystarczające. Ale to nie jedyna choroba tego systemu. Kolejnymi są: niegospodarność i marnotrawstwo - mówi Marcin Szulwiński, Prezes Zarządu Grupy Nowy Szpital Holding S.A. To dziewiąta rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać do końca 2018 roku.

Rynek budowlany potrzebuje pracowników

- Szacujemy, że obecnie na rynku budowlanym brakuje ok. 150 tys. pracowników. Podwykonawcy odmawiają wykonania zleceń. Trzeba budować siły własne. Zatrudniamy więc Polaków, Ukraińców, próbujemy z pracownikami z Dalekiego Wschodu. Wiemy, że siły własne mogą być droższe, ale zależy nam na wykonaniu kontraktu w terminie i na odpowiednim poziomie - mówi Marek Michałowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Budimex SA. To ósma rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać do końca 2018 roku.

Utrzymanie klienta to wyzwanie w każdej branży

Bogaty wachlarz produktów i usług, a także możliwość porównania ofert na rynku powodują, że największym wyzwaniem dla ubezpieczycieli jest dziś utrzymanie klienta. Aby zyskać jego lojalność, trzeba być rzetelnym i uczciwym, a także budować długotrwałe, oparte na zaufaniu relacje - mówi Aneta Podyma-Milczarek, Prezes Zarządu Pramerica Życie TUiR SA. To siódma rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać przez cały 2018 rok.

Wojciechowski: Branża deweloperska to nieustająca sinusoida

Planując przyszłość staramy się być umiarkowanymi optymistami. Nie celujemy w gwałtowne zwiększanie dynamiki, nowe rynki. Z doświadczenia wynika, że wszystko może się wydarzyć i lepiej zachować umiar. Gdy nadarza się okazja, zawsze z niej korzystamy. Jednak nic za wszelką cenę – mówi Józef Wojciechowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. To szósta rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać przez cały 2018 rok.

Krwiobieg gospodarki potrzebuje transfuzji pracowników z Ukrainy

Obecnie w Polsce pracuje ok. 1 mln Ukraińców. To zapotrzebowanie stale rośnie. Work Service skupia się więc na transfuzji pracy ze Wschodu do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Bez niej krwiobieg, którym jest gospodarka, może stanąć – mówi Tomasz Misiak, założyciel i Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A. To piąta rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać przez cały 2018 rok.

Innowacja dziś jest standardem jutro

W tak dynamicznie rozwijającej się gospodarce sukces odniosą tylko te przedsiębiorstwa, które są innowacyjne. Wprowadzenie jednej innowacji dziś jutro staje się standardem. To powoduje, że firmy nieustannie muszą pracować nad rozwojem swoim, swoich produktów i usług – mówi dr Irena Eris, założycielka firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. To czwarta rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać przez cały 2018 rok.

Trudno nie zakochać się w Brazylii

- Brazylia ma ogromny potencjał, aby stać się potęgą. Potrzebuje tylko odpowiednich decyzji i inwestycji. Razem z siecią Six Senses stworzymy nową destynację na mapie Brazylii – EcoEstrela. Dzięki niej wprowadzimy standardy, które otworzą wiele drzwi do rozwoju tego kraju – mówi Grzegorz Hajdarowicz, Prezes Grupy Gremi. To trzecia rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać przez cały 2018 rok.

Rok 2018 planujemy zakończyć dwucyfrowym wzrostem

W 2018 roku mamy ambicję zwiększyć sprzedaż mieszkań w dwucyfrowym tempie (w ujęciu procentowym), utrzymując ponad 20% marżę na sprzedaży. Również British Automotive Holding po rekordowym roku nie spoczywa na laurach. Tu również planujemy dwucyfrowe tempo wzrostu – mówi MARIUSZ KSIĄŻEK, Prezes, założyciel i główny akcjonariusz Marvipol Development S.A. oraz British Automotive Holding S.A. To druga rozmowa w ramach inicjatywy BDO „Przedsiębiorca Miesiąca", która będzie trwać przez cały 2018 rok.