PKO BP wprowadził dwie nowe lokaty na 12 oraz na 9 miesięcy. Każda podzielona jest na trzy okresy. Oprocentowanie tzw. lokaty parzystej za dotrzymanie 12-miesięcznego terminu wynosi od 4,7 do 5,5 proc. w zależności od kwoty oraz tego czy są to nowe środki, nie lokowane wcześniej w banku. Oprocentowanie lokaty „nieparzystej" za dotrzymanie 9-miesięcznego terminu wynosi od 4,5 proc. do 5,30 proc. dla nowych środków.
- Elastyczna konstrukcja nowych lokat jest przede wszystkim udogodnieniem dla klientów. Mogą oni sami wybrać dogodny czas oszczędzania, wycofać środki w razie potrzeby, a przy tym nie tracić odsetek. Dodatkowo lokaty pozwalają uzyskać wyższe oprocentowanie im wyższą kwotę będzie klient oszczędzał. Oprocentowanie jest wyższe również w przypadku wpłaty na lokatę nowych środków - tłumaczy Adam Frankowski, dyrektor departamentu produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych PKO BP.
Za nowe środki wpłacone do banku premiuje także ING Bank Śląski, podwyższając oprocentowanie o 2 pkt. proc. w stosunku do standardowych odsetek płaconych na koncie oszczędnościowym. Dodatkowe 0,5 pkt. proc. więcej dostana osoby, które mają w banku ROR, na który wpływa ich wynagrodzenie. Łącznie oprocentowanie może sięgnąć w takim przypadku 6 proc.
Z kolei Credit Agricole przygotował loterię depozytową, w której wylosowani klienci otrzymają równowartość oszczędności, które zgromadzili w banku, ale nie więcej niż 50 tys. zł. Łączna pula nagród to prawie 1,5 mln zł.
- Wiemy, że Polacy lubią loterie i chętnie biorą w nich udział ze względu na emocje towarzyszące takiej zabawie. Liczymy, że dzięki loterii zainteresujemy naszą ofertą również tych, którzy dotychczas nie korzystali z naszych produktów - mówi Tomasz Geburczyk, dyrektor departamentu zarządzania klientami w Credit Agricole. Bank chce przekonać klientów do oszczędzania u siebie również podwyższając oprocentowanie wybranych lokat.