Akcja trwała od 19 do 23 kwietnia. W ciągu tego tygodnia w 42 miastach Polski kilkuset radców prawnych i aplikantów udzieliło ich mieszkańcom kilku tysięcy bezpłatnych informacji i porad prawnych. W tym roku tematem przewodnim było prawo pracy, w tym również kwestie mobbingu czy dyskryminacji ze względu na płeć i wiek, ale powodzenie miały także inne dziedziny prawa.
— Dużym zainteresowaniem cieszyły się porady z prawa mieszkaniowego i obrotu nieruchomościami, prawa spadkowego, rodzinnego oraz postępowania egzekucyjnego — informuje Ewa Krzysztoporska ze szczecińskiej izby radców — Wiele osób jednak zgłaszało się za późno. Ich słuszne roszczenia często uległy już przedawnieniu.
Bartosz Szolc-Nartowski z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku mówi, że osoby przychodzące na dyżury zainteresowane były także poradami z zakresu prawa cywilnego.
W Krakowie mieszkańcy pytali m. in. o wypłaty zaległego wynagrodzenia, nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę — podaje Anna Sobczak z tamtejszej OIRP.
We Wrocławiu liczba zainteresowanych rosła z każdym dniem trwania akcji. Jak mówi Marek Wiewiórski z izby wrocławskiej, trzeba było wydłużać zaplanowany na 1,5 godziny czas konsultacji. — Dominowały sprawy lokalowe oraz spadkowe. Niemało pytań dotyczyło także spraw rodzinnych — relacjonuje.