fbTrack

Polityka

Ruch Palikota rusza na stolicę

Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
- Mamy farta, bo mamy fajne miasto, tylko potrzebuje ono zmian. Od 6 lat jest przyjazne dla bankowców, deweloperów i mafii taksówkowej ale nie dla zwykłych mieszkańców – mówił rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek w warszawskim klubie Hybrydy
Około stu działaczy Ruchu Palikota i przedstawicieli lewicowych organizacji spotkało się w stołecznym klubie Hybrydy żeby rozpocząć przygotowania do startu w przyszłorocznych wyborach samorządowych w ramach projektu Warszawa Plus.
Konwencja zaczęła się od krytyki rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Miałem sen – sen o Warszawie, pięknej, nowoczesnej, tolerancyjnej, bez Hanny Gronkiewicz-Waltz – zapowiadał mówił Rozenek. - Każdy kto pracował w banku musi wiedzieć jak zarządzać ryzykiem, a jak zarządza nim prezydent Warszawy, skoro co chwilę mamy awarię w metrze, skoro mamy zamknięty tunel, miasto wciąż odwrócone jest od rzeki.
Obiecywano, że będzie obwodnica, szkoły i żłobki, przyjazna komunikacja miejska ale te obietnice się nie sprawdziły. Warszawa ma za to rzeszę urzędników którzy tylko myślą jak pozostać przy stanowiskach. Co zawiodło? Być może zawiódł Duch Święty który nie zstąpił i nie pomógł w odpowiednim momencie? – ironizował Rozenek. Warszawscy działacze pod kierunkiem radnego miasta Marcina Rzońcy przygotowali film w którym mieszkańcy opowiadają o bolączkach w swoich dzielnicach. „Warszawa to miasto kontrastów, obok nowych bloków lokale komunalne bez wody i kanalizacji:, „ Są na Woli miejsca, gdzie jest niebezpiecznie i gdzie nie ma co robić”, „Na Pradze Południe nie jest źle, nawet specjalnie nie chcą nam tu likwidować szkół czy przedszkoli, ale jest tu bardzo smutno..”, „Chciałbym powalczyć by w urzędzie na Pradze-Północ nie było krzyża, bo teraz wisi nad godłem” , „Polityka czynszowa w Śródmieściu zabija handel i przedsiębiorczość” – to tylko niektóre wypowiedzi mieszkańców z filmu. - Życie w mieście to nie tylko koszty, parki wycinane w pień i  bariery architektoniczne, to możliwość normalnego życia – stwierdziła Aleksandra Popławska,  szefowa struktur warszawskich Ruchu Palikota, wyliczając, ze podstawowe opłaty 4-osobowej rodziny to ok. 1.5 tys zł. Opinie mieszkańców maja stać się podstaw± do stworzenia samorządowego programu Warszawy Plus. - Siła tego programu jest nacisk na normalność, zwyczajność, problemy bliskie każdemu mieszkańcowi – zrecenzował pomysły warszawskich działaczy Janusz Palikot.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL