fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Joanna Lichocka: Wątpić jest rzeczą pisowską. Wyborcy PO nie wątpią

W Sieci Opinii
Znana publicystka i autorka filmów dokumentalnych komentuje medialną nagonkę na wszystkich, którzy mieli wątpliwości co do przyczyn śmierci gen. Petelickiego
Joanna Lichocka pisze na łamach "Gazety Polskiej":
Wątpić jest rzeczą pisowską. Zrównoważeni i rozsądni wyborcy PO lub któregoś z innych oferowanych nam przez establishment zamienników partyjnych, nie wątpią. Oni wie­dzą. Kłopot jest tylko, gdy pojawia się dysonans, płynący prosto od darzonych zaufaniem akto­rów sceny polityczne.
Wówczas:
infor­macje wraz z interpretacją mają po­dawane pewnie, bez wahań i rozte­rek W Smoleńsku doszło do kata­strofy lotniczej spowodowanej nieszczęśliwym zbiegiem wypad­ków, gen. Sławomir Petelicki popełnił samobójstwo. Przyjęcie tych za­łożeń - o „wypadku smoleńskim" i o „samobójstwie Petelickiego" - pozwala też na przyjęcie do grona światłej elity i obozu ludzi rozsąd­nych. To wie każde lemingowe dziecko.
Lichocka dodaje:
I byłoby to nawet spójne, gdyby nie to, że w tych samych stacjach i gazetach publikujących materiały propagandowe obozu rządzącego wkrada się - wypisz, wymaluj – przekaz pisowski. Ten, który każe wątpić. Ba, który wywraca staran­ nie budowany świat do góry noga­ mi: Co gorsza, wątpliwości co do te­ go, że III RP pod rządami Tuska nie jest bynajmniej krajem wolności i demokratycznych zasad, sieją zasłużeni budowniczowie III RP. Ku utrapieniu lemingów wszelkich od­mian, wydaje się na dodatek, że wiedzą, co mówią.
I by nie być gołosłownym autorka "Mgły" przywołuje sprawę śmierci gen. Petelickiego:
W dzień po śmierci gen. Petelickiego eurodeputowany SLD Marek Siwiec powiedział szczerze „Będzie mi brakowało prawdy o tej tragedii". Te słowa równie dobrze pasują jako komentarz do skandalu z wyjaśnieniem sprawy porwania Krzysztofa Olewnika czy śmierci gen. Marka Papały. W przypadku tego ostatniego prokuratura całkiem otwarcie testuje wytrzymałość opinii publicznej, twierdząc, że szefa policji zabił przypadkowo złodziej daewoo. To, że hipoteza szyta jest grubymi nićmi, że widać fastrygi - co z tego? Ktoś może powiedzieć: od czego media i propaganda?
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA