fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Od niedzieli więcej płatnych dróg

Fotorzepa, BK Beata Kitowska
Na 1 lipca zostało zaplanowane rozszerzenie sieci dróg objętych elektronicznym systemem poboru opłat. Do tej pory od kierowców wpłynęło ok. 800 mln zł
Plany na ten rok przewidują wpływy na poziomie ok. 1 mld zł. Tyle, ile koszt rozbudowy systemu. Jak zapewnia Magdalena Jaworska, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, od przyszłego roku system zacznie zarabiać.
Od niedzieli do dróg objętych systemem e-myta, który obowiązuje wszystkie pojazdy poruszające się po polskich drogach o masie powyżej 3,5 tony, dołączony został fragment drogi ekspresowej S7 Elbląg – węzeł Pasłęk-Północ o długości 13,27 km, dwa odcinki drogi krajowej nr 91: od skrzyżowania z drogą krajową nr 6 do węzła Nowe Marzy oraz od skrzyżowania z drogą ekspresową S5 – do Łysomic (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 552) o łącznej długości 141 km, droga krajowa nr 92 na odcinkach: Września – granica m. Konin; granica m. Konin – Łowicz (skrzyżowanie z drogą krajową nr 2 i nr 14)  o łącznej długości 169 km oraz droga nr 94  na odcinku węzeł Modlnica – węzeł Radzikowskiego o długości 2,5 km.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA